czwartek, 20 czerwca 2024r.

Siedlczanin trenerem kadry!

Siedlczanin Paweł Wołkow został głównym trenerem reprezentacji Polski w pływaniu. Jego głównym zadaniem będzie doprowadzenie biało-czerwonych do sukcesów w igrzyskach olimpijskich w 2024 roku w Paryżu.

Kim jest nowy trener reprezentacji? Pochodzi z Siedlec. Początkowo grał w rugby, jest wychowankiem MKS Pogoń – reprezentował VIS, MOSiR i Pogoń. Jego pierwszym trenerem był Henryk Niedziółka. Grał na pozycjach skrzydłowego i środkowego ataku.

Ukończył AWF Warszawa, w którym również grał w rugby, później pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w stołecznej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Z rugby przerzucił się na biathlon, a następnie postawił na pływanie. Przez ostatni rok szkoleniowiec G-8 Bielany Warszawa stał na czele kadry narodowej juniorów. Teraz będzie pracował z seniorami.

– Każdy dąży do tego, żeby zostać głównym trenerem kadry narodowej seniorów. Chyba już wyżej nie da się wylądować. Oczywiście, wiąże się to z odpowiedzialnością, ale nie chciałbym, żeby ta odpowiedzialność mnie przygniatała. Będę się starał przenieść na całą kadrę to, co robię z moimi zawodnikami. Chcemy oprzeć się na badaniach zawodników i monitorować trening, żeby wiedzieć czy jest efektywny w trakcie całego procesu. Odpowiedzią nie mogą być tylko zawody. Musimy to wiedzieć już wcześniej, żeby odpowiednio reagować i być w stanie coś zmienić – mówił Wołkow po nominacji na łamach polswim.pl.

Życzymy powodzenia w nowym, wymagającym wyzwaniu!

 

źródło: własne / polswim.pl; foto: Polski Związek Pływacki

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

    1. Cieszę się że Pan Paweł wolkow został trenerem tojest na pewno życiowy sukces pana Pawła także Pan Paweł ma prawo się cieszyć ponieważ osiągnął życiowy sukces także uważam że jest powód do dumy zarówno dla niego jak jego najbliższych także szczere gratulacje dla Pana Pawła

  1. Szkoda ze w tym sporcie nie ma pieniędzy . Takie bidowanie za pieniàdze rodzicôw.
    Zawodnicy i trenerzy zarabiajà grosze. Trener kadry zarabia tyle co kasjer w lidlu.
    Tym bardziej trzymam kciuki za pana Pawła. Powodzenia

    1. No jak to niema co ty gadasz za glupoty przecierz są sponsorzy którzy dają dofinansowanie na ten sport itym sponsorom trzeba podziękować za chęć sponsorowania bo gdyby nie to toby bylo gorzej także uważam. Że sponsorzy są potrzebni ichwala zatosponsorom że angażują się eksport który jest ważny dla naszej społeczności oraz dla naszego społeczeństwa

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;