czwartek, 13 czerwca 2024r.

Szczypiornistki z Siedlec wygrały międzynarodowy turniej

Piłkarki ręczne MKS Pogoń Siedlce (rocznik 2010 i młodsze) okazały się najlepsze w X Międzynarodowym – XX Ogólnopolskim Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców który odbył się w Ulanie-Majoracie.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. W turnieju udział wzięły 22 zespoły. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach: dziewczęta – rocznik 2010/2011 i chłopcy – rocznik 2010/2011. Na hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie rozegrano 63 mecze. Łączny czas czystej gry wyniósł 38 godzin.

Wystąpiły zespoły z 13 klubów sportowych: SP 2 Łuków, UKS „Bursa” Puławy, UKS „16” Lublin, MKS „Padwa” Zamość, UKS „Jedynka” Łuków i UKS „Sprint” Ulan-Majorat (województwo lubelskie), UKS „Wilanowia” Warszawa, UMKS „Orlęta” Zwoleń, MKS „Pogoń” Siedlce, UKS „19” Winnica, SP „Jedynka” Przysucha i UKS „Niedźwiadek” Węgrów (województwo mazowieckie), KPR Białystok (województwo podlaskie) oraz 2 drużyny z Ukrainy: z Łucka i Użgorodu.

Pogonistki w trakcie 3-dniowego turnieju rozegrały sześć mocnych spotkań. Wygrał wszystkie i zasłużenie zajęły pierwsze miejsce. Droga do złota okazała się jednak kręta i wymagająca.

Wyniki w fazie grupowej: MKS Pogoń Siedlce – UKS Niedźwiadek Węgrów 13:8, MKS Pogoń Siedlce- KPR Białystok 14:7

Walka o wejście do półfinałów: MKS Pogoń Siedlce – UKS „Jedynka” Łuków 7:5, MKS Pogoń Siedlce – Użgorod (Ukraina) 9:4

Półfinał: MKS Pogoń Siedlce – UKS „Sprint Ulan-Majorat” 16:12

Finał: MKS Pogoń Siedlce – UKS 19 Winnica 8:7

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1. MKS Pogoń Siedlce
2. UKS „19” Winnica
3. UKS „Niedźwiadek” Węgrów

Najlepsza zawodniczka turnieju: Patrycja Szczepanik (MKS Pogoń Siedlce)

Najlepsza bramkarka: Maja Staniszewska (UKS „19” Winnica)

Najlepsza strzelczyni: Karolina Mączyńska (UKS „19” Winnica)

Najlepsza zawodniczka z Pogoni: Julia Fiuk

– Zespół zagrał świetny turniej. Należy podkreślić, że nasz skład to mieszanka doświadczonych zawodniczek z rocznika 2010, które były wspierane przez dziewczęta z 2011 oraz 2012. Dziewczynom należą się wielkie gratulacje – podsumował trener Michał Markowski.

Skład Pogoni: Klaudia Uruszczak, Aleksandra Wrzosek – Julia Fiuk, Patrycja Szczepanik, Weronika Domaradzka, Amelia Kuk, Mariana Łukasiuk, Matylda Piwowarczyk, Magda Kaczkowska, Alicja Rochon, Olga Sienkiewicz, Lena Kanteluk, Julia Błażejczyk, Julia Tarkowska. Trenerzy: Jakub Altin, Michał Markowski, Andrzej Pieńkowski


Z dobrej strony, pomimo 9 miejsca, zaprezentował się zespół chłopców. Drużyna złożona jest z chłopców z roczników 2011 i 2012, musiała mierzyć się z zespołami opartymi o piłkarzy ręcznych urodzonych w 2010 roku. oświadczenie zaprocentuje w grze z rówieśnikami w przyszłości.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1. UKS „Wilanowia” Warszawa
2. UKS „Niedźwiadek” Węgrów
3. UMKS „Orlęta” Zwoleń

9. MKS „Pogoń” Siedlce

Najlepszy zawodnik: Kacper Osiński (UKS „Wilanowia” Warszawa)

Najlepszy bramkarz: Oliwier Rudnik (UKS „Niedźwiadek” Węgrów)

Król strzelców: Antoni Goluch z UKS „Bursa” Puławy.

Najlepszy zawodnik z Pogoni: Michał Jaworski

Skład Pogoni: Wiktor Jaśkiewicz, Mikołaj Łopaciuk – Karol Duło, Michał Jaworski, Szymon Jaworski, Szymon Kożuchowski, Bartosz Lipiński, Adrian Olszewski, Michał Potera, Błażej Szysz, Jakub Wróbel, Jakub Szczepanik, Maciej Sobiczewski, Antoni Pawlik. Trenerzy: Jakub Altin, Michał Markowski, Andrzej Pieńkowski

 

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce; foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;