Inauguracyjna wygrana Mazovii w Ostrołęce

Mazovia Mińsk Mazowiecki w pierwszym wiosennym meczu wygrała 2:0 z Narwią w Ostrołęce.

Od początku zarysowała się przewaga Mazy. W 4 minucie wzdłuż linii końcowej przedarł się Łukasz Broź, ale jego strzał z ostrego kąta trafił wprost w testowanego niegdyś w Mińsku Mazowieckim Amala Szawketowa. W kolejnych akcjach goście szukali Michała Bondary po oskrzydlających akcjach, jednak grający na środku obrony Cassio skutecznie go pilnował. W 16 minucie powinno być 1:0 dla Mazovii, ale Bartosz Malesa niecelnie główkował po centrze Wojciecha Trochima z kornera. Pięć minut później dał o sobie znać Bruno Vilela. Po jego akcji z powietrza uderzał Orxan Fərəcov, jednak zdecydowanie zabrakło mu precyzji. W 28 minucie Mateusz Łysik spokojnie poradził sobie ze strzałem Bruno Vileli zza szesnastki. Maza odpowiedziała akcją duetu Bondara – Trochim niezakończoną celnym uderzeniem. W 32 minucie drużyna Marcina Sasala wreszcie dopięła swego. Po wrzucie Michała Wołosa z autu, Bondara zgrał piłkę klatką piersiową do Pawło Ksionza, a ten ze spokojem umieścił ją w sieci. W 37 minucie Ukrainiec do gola mógł dołożyć asystę, ale Szawketow w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi Trochima. Ksionza nadal było pełno na boisku. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Ukrainiec nie zdołał przelobować golkipera Narwi po przytomnym dograniu Eryka Więdłochy, a po kilkudziesięciu sekundach w ostatniej chwili zastopował go Cassio. Do przerwy było 1:0 dla Mazovii.

Drugą połowę zaczął Więdłocha od niecelnego uderzenia z dystansu. W 48 minucie po zgraniu Bondary ręką we własnej szesnastce zagrał Cassio, więc sędzia musiał wskazać na wapno. Goście mogli ułożyć sobie mecz i wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak najlepszy strzelec Mazovii przegrał pojedynek z 11 metrów z Szawketowem. Mińszczanie nie podłamali się zmarnowanym rzutem karnym i dalej przeważali. Po około godzinie gry spotkanie się wyrównało. W 68 minucie Ołeh Ochrimenko sfaulował na skraju własnej szesnastki Borysa Piotrowskiego., a arbiter ponownie wskazał na wapno. Tym razem w rolę wykonawcy wcielił się Trochim i spisał się lepiej niż jego poprzednik. Szawketow był bezradny i po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W 74 minucie na boisku płaskim strzałem z około 20 metrów zameldował się Adam Zięba. Łysik nie ryzykował i wybił piłkę poza boisko. Ostatni kwadrans spotkania nie przyniósł przesadnych emocji. Mazovia zaczęła wiosnę od zasłużonej wygranej 2:0.

W 19 kolejce Mazovia miała zagrać u siebie z Orłem Baniocha, jednak klub z powiatu piaseczyńskiego wycofał się zimą z rozgrywek. Mińszczanie na kolejne spotkanie poczekają do 25 marca, kiedy zagrają w Markach z Marcovią.

15.03.2023, 15:30 – Ostrołęka

forBET IV liga: Narew Ostrołęka – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:2 (0:1)

Bramki: Pawło Ksionz 31, Wojciech Trochim 69 (k)

W 49 minucie Michał Bondara (Mazovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Amal Szawketow obronił).

Narew: 1. Amal Szawketow – 4. Konrad Drężek, 5. Cassio, 3. Ołeh Ochrimenko, 64. Damian Gałązka – 8. Iwan Budniak, 6. Borys Ciężar (72, 66. Jan Białobrzeski, 81. 99. Dominik Barciak), 10. Bruno Vilela, 7. Orxan Fərəcov, 11. Kamil Jastrzębski (72, 44. Adam Zięba) – 9. Przemysław Olesiński (88, 77. Bartosz Bieńkowski)

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 14. Michał Wołos, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 26. Dominik Sadzawicki – 22. Pawło Ksionz (75, 77. Ihor Krasznewśkyj), 6. Borys Piotrowski (90, 24. Jan Proczek), 20. Bartosz Malesa, 9. Wojciech Trochim (85, 23. Tomasz Nieścieruk), 97. Eryk Więdłocha (55, 7. Sebastian Kaczyński) – 19. Michał Bondara (71, 10. Wojciech Wocial)

Sędzia: Jan Chmielak (Warszawa)

Żółte kartki: Iwan Budniak 18, Borys Ciężar 23, Orchan Faracov 30 – Borys Piotrowski 35, Eryk Więdłocha 40, Bartosz Malesa 77

źródło: własne; foto: zrzut ekranu