wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Krystian Walczak dołącza do PSG KPS Siedlce

Nowym siatkarzem PSG KPS Siedlce został Krystian Walczak. Atakujący obecny sezon rozpoczął w BAS Białystok, a potem wyjechał grać do Turcji. Trzęsienie ziemi w tym kraju spowodowało jednak, że musiał wrócić do Polski.

Krystian Walczak ma 21 lat i występuje na pozycji atakującego. W swojej karierze występował między innymi w Norwidzie Częstochowa, BAS-ie Białystok i Grupa Azoty ZAKSIE Strzelce Opolskie. Pod koniec stycznia rozwiązał kontrakt z klubem z Białegostoku i podpisał kontrakt z tureckim Hatay Buyuksehir Belediyespor.

21-latek trafił do Hataysporu zaledwie tydzień przed potężnym trzęsieniem ziemi, które w lutym nawiedziło turecko-syryjskie pogranicze. Gdy wrócił ze swojego pierwszego meczu wyjazdowego w nowych barwach, Antiochia, 200-tysięczne miasto, które jest siedzibą klubu, była zrujnowana. Początkowo Walczak przez kilka dni nie był w stanie wydostać się z miasta, razem z kilkunastoma innymi osobami schronił się w recepcji ośrodka sportowego.

W zorganizowaniu powrotu do Polski pomogli mu przedstawiciele PZPS oraz osoby prywatne. Siatkarz najpierw przeniósł się do stolicy Ankary, a następnie bezpiecznie udał się w podróż do ojczyzny. Po powrocie nad Wisłę, Walczak trenował z PlusLigową Stalą Nysa, a w przededniu meczu z Astrą Nowa Sól został zaprezentowany jako nowy siatkarz PSG KPS Siedlce. Atakujący zastąpił w drużynie kontuzjowanego Przemysława Kupkę.

 

źródło: własne, foto: BAS Białystok

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;