To nie tak miało być (fotogaleria)

Niespodzianka w Siedlcach. W sobotni wieczór siatkarze PSG KPS przegrali z Astrą Nowa Sól 1:3.

Drużyna z Siedlec w ostatnich tygodniach złapała wiatr w żagle. PSG KPS najpierw pokonał Legię Warszawa (3:1), a następnie Krispol Września (3:2). Podopieczni Mateusza Grabdy wciąż mają realną szansę, aby zagrać w play-offach. W sobotę musieli jednak pokonać beniaminka z Nowej Soli.

Od początku sobotnie spotkanie nie układało się po myśli KPS. W pierwszym secie siedlczanie mieli ogromne problemy, aby wstrzelić się w polu serwisowym. Goście mieli perfekcyjne przyjęcie i swobodnie kończyli swoją pierwszą akcję. W szeregach Astry nie do zatrzymania był atakujący Wiktor Kłek, który w całym meczu zdobył 24 punkty.

Podopieczni Mateusza Grabdy wzięli się do roboty w trzecim secie, w którym dobrą zmianę dał rozgrywający Piotr Fenoszyn. Miejscowi wypracowali sobie minimalną zaliczkę, którą utrzymali do końca partii. W czwartej odsłonie gospodarze nie poszli jednak za ciosem. Astra szybko wypracowała sobie większe prowadzenie (5:1) i mogła kontrolować przebieg wydarzeń. Nadzieję na odmianę wyniku dał Adrian Kopij, który wprowadził sporo ożywienia w szeregi KPS. Przewaga gości z Nowej Soli okazała się jednak zbyt duża do odrobienia.

25 marca o 17:00 PSG KPS zagra w Krakowie z miejscowym AGH.

« z 3 »

18.03.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Astra Nowa Sól 1:3 (17:25, 20:25, 25:23, 22:25)

PSG KPS: 4. Kamil Długosz 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 17. Kacper Wnuk, 77. Radosław Szczeciński, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 1. Adrian Kopij, 6. Piotr Fenoszyn, 21. Krystian Walczak

MVP: Wiktor Kłek