czwartek, 2 maja 2024r.

Faza play-off oddala się od PSG KPS

W 27. kolejce Tauron I ligi siatkarze PSG KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z AGH Kraków 1:3.

W stolicy Małopolski siedlczanie mieli coś do udowodnienia. W ostatniej kolejce siatkarze KPS niespodziewanie przegrali u siebie z Astrą Nowa Sól 1:3. Na dodatek w pierwszym meczu z AGH podopieczni Mateusz Grabdy także ulegli rywalom. W sobotę mieli idealną okazję, aby zrewanżować się ekipie z Grodu Kraka.

Początek meczu w ich wykonaniu był bardzo słaby. Skuteczny był Adrian Kopij, jednak sam przyjmujący to za mało, aby pokonać wyżej notowany krakowski zespół. Odmiana tej tendencji przyszła w drugim secie. Wyrównana walka trwała do stanu po 14, a potem siedlczanie włączyli piąty bieg i przy zagrywkach Piotra Fenoszyna, zdobyli sześć punktów z rzędu. Mimo małego przestoju, siatkarze KPS utrzymali prowadzenie do końca seta.

W kolejnych dwóch partiach wróciły stare demony siedlczan. Podopieczni Grabdy mają w tym sezonie ogromne problemy z utrzymaniem równej gry. KPS prowadził na początku 5:2, jednak później miał problem ze skończeniem pierwszej akcji. Zawodnicy AGH szybko odrobili straty, objęli prowadzenie 9:8 i kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie. W czwartym secie było jeszcze gorzej i siedlczanie wracają z Krakowa bez żadnego punktu.

W środę siatkarze PSG KPS rozegrają zaległy pojedynek z Olimpią Sulęcin. Początek meczu o godz. 18:00.

25.03.23, 17:00 – Kraków

Tauron I liga: AGH Kraków – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:19, 22:25, 25:20, 25:17)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 9. Mateusz Kufka, 21. Krystian Walczak, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 17. Kacper Wnuk, 20. Arkadiusz Kościółek

MVP: Marcin Krawiecki (AGH)