W regionie: Pierwsza porażka lidera (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew wygrała z niepokonanym do tej pory liderem Keeza klasy B – Armią Żelków 2:0.

Oba zespoły do rundy wiosennej przystąpiły po roszadach kadrowych. Zespół lidera z Żelkowa w przerwie zimowej zasilili m.in. Piotr Wikiera z ULKS Gołąbek oraz Jakub Strojek i król strzelców okręgówki z sezonu 2021-22 – Dorian Zając (obaj Jastrząb Żeliszew). Z kolei do Amazonki w minionym okienku transferowym przybyli m.in.: Przemysław Gójski, Kamil Sadoch (obaj Victoria Kałuszyn) oraz bracia KacprzakowieMateusz i Tomasz (Naprzód Skórzec). Mecz rozegrano w Wiśniewie, choć formalnie gospodarzem był zespół z Żelkowa.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny badały się wzajemnie, dużo było gry w środku pola. Kilkakrotnie znać o sobie dał napastnik Armii Dorian Zając, ale obrona nie dała się zaskoczyć. Amazonka zagroziła przeciwnikom po strzałach Grzegorza Gaja. Jakub Szeląg był jednak na posterunku.

W przerwie wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski przekazał czek na ręce przedstawicieli Armii Żelków.

Więcej działo się na boisku po zmianie stron. Tuż po przerwie Zając z bliska mógł pokonać Przemysława Piekarta, ale górą był golkiper. Pierwszy gol padł w 57 minucie. Gaj zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka trafiła w samo okienko bramki Szeląga. Kolejne minuty spotkania to szanse na gola po obu stronach boiska. W 86 minucie wynik ustalił Robert Chojecki po podaniu Mateusza Kacprzaka, wykańczając akcję drużyny Michała Artycha. Zespół Armii walczył do samego końca spotkania i nawet dwukrotnie umieścił piłkę w siatce. Wcześniej jednak zawodnicy z Żelkowa faulowali i gole nie zostały uznane.

W następnej kolejce Amazonka podejmie w Wiśniewie Santoryn Nowinki (1 kwietnia, 13:00), zaś Armia zagra w Rzakcie z miejscowym LUKS (2 kwietnia, 16:00).