Mazovia II wywiozła trzy punkty (fotogaleria)

Mazovia II wywiozła trzy punkty

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego ulegli na własnym boisku rezerwom Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:2.

Czterech młodzieżowców z kadry II-ligowca wzmocniło Pogoń II w pojedynku z Mazovią II. Ponowny debiut w Pogoni II zaliczył Mateusz Wróblewski.

13 minuta spotkania przyniosła gola dla zespołu z Mińska Mazowieckiego. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Jana Proczka, a ten będąc w polu karnym umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty pierwszej połowy były wyrównane i obie strony mogły pokusić się o trafienie. Dla gości okazję miał Aleksander Dzięcielski, zaś dla Pogoni Krystian Gryglak, po którego dośrodkowaniu bramkarz Krystian Krypski zbił futbolówkę na poprzeczkę.

Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla Pogonistów. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Dawida Dobrzańskiego, a ten głową dał wyrównanie. Kolejne minuty to wymiana ciosów z obu stron. Decydująca była końcówka spotkania. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Tomasz Nieścieruk dośrodkował w pole karnego Pogoni, tam dobrze ustawiony był Dzięcielski i dał swojej drużynie zwycięskiego gola. Za chwilę napastnik z Mińska Mazowieckiego jeszcze mógł podwyższyć rezultat, ale przegrał pojedynek z Wróblewskim.

W Mazovii II zagrali byli zawodnicy siedleckich klubów – Tomasz Nieścieruk (MKP Pogoń Siedlce) oraz Oliwier Jurczak (Dziewiątka Siedlce), zaś trenerem klubu z Mińska jest także ex-Pogonista – Robert Stelmach.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 1 kwietnia o 12:30 w Teresinie z miejscowym KS.