poniedziałek, 6 maja 2024r.

Tygrys przepłynął Pilicę (fotogalerie)

W meczu 1/8 finału forBET mazowieckiego Pucharu Polski V-ligowy Tygrys Huta Mińska pokonał III-ligową Pilicą Białobrzegi 2:0.

Pierwsze minuty meczu były lepsze w wykonaniu zespołu z III ligi, jednak nie zagroził on bramce gospodarzy. W 17 minucie groźnie zaatakowali gospodarze. Piotr Haber wstrzelił futbolówkę w pole karne, akcję zamykał Serhij Herasymeć i zabrakło mu centymetrów aby wbić piłkę do siatki. Kilka minut później dwukrotnie uderzał Konrad Biesiada, a Michał Koszela oddał zbyt lekki strzał by pokonać Wiktora Koptasa. Również Łukasz Bogusz oddał niecelny strzał na bramkę Pilicy. Po 30 minutach okazję stworzyli sobie goście, a konkretnie Wiktor Bućko uderzył obok słupka. 36 minuta przyniosła prowadzenie Tygrysa. Jakub Teodorski przechwycił piłkę i w sytuacji sam na sam umieścił futbolówkę w siatce.

Tuż po przerwie groźnie zaatakowała Pilica. Szansę na wyrównanie wyniku miał Konrad Rudnicki, lecz piłka po jego główce przeleciała obok bramki. Szybko odpowiedzieli gospodarze. Herasymeć otrzymał podanie od Teodorskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił. W 53 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Biesiada, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Sześć minut później V-ligowiec podwyższył prowadzenie. W pole karne piłkę wrzucił Haber, główkował Teodorski i futbolówka obcierając Oskara Wojtysiaka ugrzęzła w bramce. W 66 minucie Herasymeć był bliski trafienia, ale uderzając z ostrego kąta został zablokowany. Dwie minuty później próbował zaskoczyć Koptasa strzałem z rzutu wolnego Serhij Woronin. W 79 minucie wprowadzony Mateusz Gliński oddał strzał na bramkę Andrija Bubencowa, ale dobrze piłkę do boku odbił bramkarz Tygrysa.

W Tygrysie zagrał były zawodnik Pogoni – Franciszek Gniadzik.

Kolejna runda forBET mazowieckiego Pucharu Polski zaplanowana jest na środę 19 kwietnia. Tygrys zmierzy się w niej z III-ligową Legionovią Legionowo.