czwartek, 2 maja 2024r.

Daleki wyjazd bez happy-endu. Porażka z Olimpią

W zaległym spotkaniu siatkarze PSG KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z Olimpią Sulęcin 2:3.

Pierwotnie mecz 16. kolejki Tauron I ligi z Olimpią miał odbyć się 7 stycznia w Sulęcinie. Spotkanie zostało jednak przełożone na środę 29 marca. W pierwszym meczu obu ekip lepsi okazali się siedlczanie, którzy wygrali 3:1.

W rewanżu nie było już tak dobrze. Początek meczu należał do siedlczan, którzy popełniali mało błędów. Bardzo dobrze prezentował się Kacper Wnuk, a po asie serwisowym Adriana Kopija KPS powiększył swoją przewagę (13:8). W drugim secie przyjezdni poszli za ciosem. Przy zagrywce Krzysztofa Pigłowskiego zaczęli budować sobie przewagę. Udane kontry dokładał Adrian Kopij, a w końcówce seta z bardzo dobrej strony pokazał się kapitan Damian Dobosz.

Przełomowy dla losów meczu okazał się trzeci set. W nim trwała wyrównana walka. KPS odrobił straty w końcówce, a potem miał trzy piłki meczowe. Ostatecznie blok Seweryna Lipińskiego spowodował, że gospodarzom udało się przedłużyć spotkanie (32:30). Ten sam zawodnik pogrążył siedlczan w czwartym secie. Jego dwa asy serwisowe w końcówce partii doprowadziły do tie-breaka (25:22). W decydującym secie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, który triumfowali 19:17 i w całym meczu 3:2.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają w sobotę 1 kwietnia. Ich rywalem będzie Norwid Częstochowa. Początek spotkania o godz. 17:00.

29.03.23, 18:00 – Sulęcin

Tauron I liga: Olimpia Sulęcin – PSG KPS Siedlce 3:2 (17:25, 23:25, 32:30, 25:22 19:17)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 5. Krzysztof Pigłowski, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 4. Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 20. Arkadiusz Kościółek, 21. Krystian Walczak oraz 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Seweryn Lipiński