piątek, 3 maja 2024r.

Kolejny komplet punktów trójki

Zespół Pogoni III Siedlce pokonał na własnym boisku Olimpię Latowicz 4:1. To drugie wiosenne zwycięstwo biało-niebieskich.

W zespole Pogoni III wystąpiło kilku zawodników rezerw, którzy mieli wczoraj wystąpić w odwołanym ostatecznie spotkaniu z Milanem Milanówek w Decathlon V lidze.

Już w 2 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony dobrze wykończył strzałem głową Tomasz Wiewiórka. Minutę później odpowiedziała Olimpia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego defensorzy Pogoni źle wybili futbolówkę i wykorzystał to Marcin Świątek uderzając nie do obrony. Od 26 minuty Pogoń musiała radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Wiewiórka. Nie przeszkodziło to gospodarzom, aby jeszcze przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie. Tym razem gola strzelił Wojciech Kisieliński.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważali siedlczanie, mimo że grali w osłabieniu. W 70 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Piotr Krasnodębski i umieścił piłkę w siatce, tuż przysłupku. Siedem minut później do piłki ustawionej w okolicy 20 metra podszedł Krasnodębski i bezpośrednio z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania na 4:1.

Drugim trenerem w Olimpii Latowicz jest Mateusz Padysz, były piłkarz Pogoni.

Kolejne spotkanie Pogoń III rozegra w Wielką Sobotę 8 kwietnia o 14:30 w Siedlcach z Armią Żelków.

02.04.23, 11:58 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Keeza klasa B: Pogoń III Siedlce – Olimpia Latowicz 4:1 (2:1)

Mecz rozpoczął się z 28-minutowym opóźnieniem z powodu problemów organizacyjnych gospodarzy.

Bramki: Tomasz Wiewiórka 2, Wojciech Kisieliński 41, Piotr Krasnodębski 70, 77 – Marcin Świątek 3

Pogoń III: 12. Mateusz Wróblewski (46, 1. Konrad Łęczycki) – 18. Wiktor Koczkodaj, 5. Bartosz Mlonek, 4. Adrian Wrzosek, 17. Piotr Krasnodębski – 24. Filip Grochala (61, 3. Jakub Malinowski), 20. Kacper Mitrzak, 6. Paweł Szeląg (46, 2. Tomasz Borkowski), 10. Kacper Stankiewicz, 13. Tomasz Wiewiórka – 9. Wojciech Kisieliński (46, 11. Bartosz Mierzejewski)

Olimpia: 99. Daniel Czerwiński – 13. Mateusz Myka (56, 21. Michał Radzio), 4. Sebastian Dziugieł, 16. Rafał Kowalski (83, 18. Jakub Ciszkowski), 2. Sebastian Jajszczak – 17. Paweł Płatek, 22. Kacper Król, 6. Wiktor Sabak, 8. Bartłomiej Zawadka (66, 15. Bartosz Sabak), 19. Marcin Świątek – 11. Mateusz Szeląg

Żółte kartki: Tomasz Wiewiórka 21, 26, Bartosz Mierzejewski 50 – Kacper Król 9, Marcin Świątek 12

Czerwona kartka: Tomasz Wiewiórka 26 (Pogoń III, za drugą żółtą)

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)