czwartek, 2 maja 2024r.

Bez punktów w Głogowie

W ostatnim meczu przed świętami siatkarze PSG KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:3.

Podopieczni Mateusza Grabdy grają już tylko o pietruszkę. Mają zapewnione utrzymanie w I lidze oraz nie mają szans na grę w play-offach. – W środę gramy z Chrobrym Głogów a po świętach u nas w hali z Mickiewiczem Kluczbork, więc mamy jeszcze po co trenować. Mamy przed sobą dwa mecze do wygrania i mam nadzieję, że rundę zasadniczą zakończymy pozytywnym akcentem, a przede wszystkim chciałbym, żebyśmy dobrze zagrali – mówił opiekun PSG KPS Siedlce.

W środę siedlczanie zagrali w oddalonym o ponad 500 km Głogowie. Chrobry w pierwszym meczu pokonał KPS i tak samo było w rewanżu. Początek meczu był jeszcze wyrównany, jednak od połowy odsłony gospodarze narzucili swój styl gry. Bardzo dobrze prezentował się Krzysztof Rykała, który w całym meczu zdobył 22 punkty. Podopieczni Grabdy świetnie zagrali tylko w drugim secie. Siedlczanie bardzo dobrze serwowali, a skutecznie atakował Adrian Kopij. Goście pozwolili rywalom zdobyć tylko 16 punktów. Po świetnym secie, drużyna z Siedlec nie poszła jednak za ciosem. Dwie pozostałe partie wygrał Chrobry, a MVP spotkania wybrano byłego gracza KPS – Krzysztofa Antosika.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają w sobotę 15 kwietnia. Ich rywalem będzie Mickiewicz Kluczbork. Początek spotkania o godz. 17:00.

05.04.23, 18:00 – Głogów

Tauron I liga: Chrobry Głógów – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:18, 16:25, 25:20, 25:20)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 5. Krzysztof Pigłowski, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 20. Arkadiusz Kościółek, 77. Radosław Szczeciński i 11. Adrian Potera (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 7. Damian Dobosz, 21. Krystian Walczak

MVP: Krzysztof Antosik