piątek, 3 maja 2024r.

Bez rozstrzygnięcia w meczu na szczycie Klasy B (fotogaleria)

W meczu na szczycie Keeza klasy B Pogoń III Siedlce zremisowała 1:1 z Armią Żelków.

Przez całą pierwszą połowę trzecia drużyna Pogoni posiadała optyczną przewagę. Armia miała problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Goście z gminy Siedlce regularnie faulowali, przez co siedlczanie mieli sporo okazji do centr ze stałych fragmentów. W pojedynkach powietrznych górował Tomasz Borkowski, ale jego wzrost nie przełożył się na trafienie. W 28 minucie plac gry z powodu urazu opuścił Dorian Zając, były król strzelców siedleckiej okręgówki. Pomimo braku snajpera Armia zdołała zdobyć bramkę do szatni. Jej autorem był Karol Niegowski, który kapitalnie przymierzył po widłach z dystansu.

Na początku drugiej połowy Pogoń III doprowadził do remisu. Filip Grochala nastrzelił rękę Piotra Wikiery, a sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Adam Chojecki i się nie pomylił. Drużyna Pawła Marchela przeważała i dochodziła do sytuacji strzeleckich, ale brakowało jej wyrachowania. Najbliższy powodzenia był Grochala, który w jednej z sytuacji trafił w słupek, a w innej w sytuacji sam na sam został powstrzymany przez Jakuba Szeląga. Z końcowego remisu 1:1 bardziej zadowolona powinna być Armia.

W następnej kolejce Pogoń III podejmie Santoryn Nowinki, zaś Armia zagra w Stoczku z Błękitnymi.