wtorek, 23 lipca 2024r.

Maksymilian Kisiel: W Siedlcach mamy duże serca i chcemy pomagać

Maksymilian Kisiel, jeden z organizatorów charytatywnego meczu w Siedlcach, opowiedział nam o tym dlaczego 16 kwietnia warto wybrać się na stadion.

Dlaczego w niedzielę warto wybrać się na stadion w Siedlcach?

Przede wszystkim, aby wspólnie, rodzinnie, w miłej atmosferze spędzić czas. Na stadionie odbędzie się mecz charytatywny. Będzie też dużo dodatkowych atrakcji, jak przejażdżki quadem czy grillowanie. Najważniejszy jednak jest cel – spotykamy się, aby pomóc choremu dziecku.
Mecz rozpocznie się o godzinie 12:00, wstęp jest bezpłatny. Zmierzą się ze sobą TeamHani, który tworzą ludzie o dobrym sercu – są to osoby, które wylicytowały miejsca w tej drużynie, a cała zebrana kwota zasiliła zbiórkę dla Hani Szczepańskiej. W drużynie Zawodowej Reprezentacji Siedlec wystąpią osoby znane już z poprzednich meczów. W trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka, także każdy chętny będzie mógł dorzucić swoją cegiełkę na ten szczytny cel. Na galerii stadionu będą rozstawione grille – kiełbaski i napoje będą do nabycia za datek do puszki. Przy stadionie będzie również możliwość wykupienia przejażdżki quadem.

Czy zainteresowanie wsparciem Hani poprzez wylicytowanie miejsca w TeamieHani przerosło Twoje oczekiwania?

Zawsze chce się zebrać jak najwięcej, aby pomóc, a tak naprawdę każda zebrana kwota zbliża do celu. Każda złotówka, która pomaga cieszy.
Po raz kolejny mieszkańcy Siedlec i okolic pokazują, że mamy duże serca i umiemy, a przede wszystkim chcemy pomagać – to jest najważniejsze, że dobrych ludzi nie brakuje.

Dla tych osób, które wylicytowały miejsca w drużynie oprócz pomocy, jaką niosą jest to też fajna przygoda. Zawodnicy mają dwa treningi na boisku bocznym, jeden z nich pod okiem Marka Saganowskiego – trenera MKP Pogoń Siedlce. Mecz odbędzie się na głównej murawie stadionu, przy obecności kibiców – to też nie lada przeżycie. Wiele osób już przekonało się, że bycie zawodnikiem, możliwość grania na pełnowymiarowym stadionie, to zupełnie inna perspektywa i przede wszystkim ogromne emocje.

Kto zagra w składzie Teamu Hani, a kto w Zawodowej Reprezentacji Siedlec?

Jak wspomniałem wcześniej zagrają osoby o dużym sercu. Każda z nich jest tak samo ważna, bo pomagają bezinteresownie – nie tylko licytowali miejsca w drużynie, ale tez zaangażowali się w zbiórkę. Wśród nich są osoby prywatne, jak i firmy, które wystawiły swoich reprezentantów.

Drużyna ZRS składa się z osób, które w latach poprzednich mierzyły się z innymi drużynami w różnych charytatywnych inicjatywach. Postanowiliśmy kontynuować to wydarzenie w Siedlcach i pomagać na tyle, na ile jesteśmy w stanie.

Jak będą przebiegały ostatnie chwile przygotowań do meczu charytatywnego?

W dużym stresie, aby wszystko udało się tak, jak zostało zaplanowane. Jak zawsze wychodzą różne niespodzianki, ale nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Zawodnicy z drużyny Hani odbyli już pierwszy trening na boisku bocznym ARMS, dziś mają kolejny tym razem trening poprowadzi Marek Saganowski.

Czy organizacja takiego wydarzenia jak mecz charytatywny kosztuje wiele wysiłku? Ile osób jest zaangażowanych w organizację?

Niestety, ale potrzeba dużo czasu, zaangażowania i cierpliwości. To będzie już drugi mecz, który organizuję z chłopakami z ZRS i zapewne nie ostatni. Poprzedni mecz był dużo większym wyzwaniem, gdyż było to pierwsze wydarzenie na tak dużą skalę, organizowane w czynie społecznym, bez żadnych funduszy. Tym razem z wiedzą i doświadczeniem, było już łatwiej, przynajmniej w kwestii organizacyjnej. W związku z tym, że przy każdym meczu są jakieś koszty trzeba było i tym razem poszukać ludzi, firm, które pomogą, aby mecz się odbył. Na szczęście mieszkamy w takim miejscu, że życzliwych i przyjaznych ludzi mam w swoim otoczeniu, którzy zawsze pomogą. Chcę im serdecznie podziękować, że zawsze mogę na nich liczyć i zawsze chcą pomóc: Bartek Maciej i Katarzyna Grabowska (Factory 157, Matrix, Sala Zabaw Młynek), Konstanty Strus (Kstrus, Galeria Siedlce), Magdalena Romanowska-Klimek (Restauracja Lukrecja), Michał i Mariola Chromińscy (Sed-Bud, Romar), Łukasz Mazurek (Klima-Projekt), Krzysztof Borkowski (Zakład Mięsny Mościbrody), Sławomir Wrona (Onilus Rowery, Galeria Sportowa), Marek Stępień (Społem Siedlce), Mariusz Okniński (EuroCollection), Marek Walo (Ubezpieczenia – Warta). To nie są wszyscy, którzy dołożyli swoją cegiełkę, aby ten mecz mógł się odbyć. Oprócz nich podziękowania należą się Agencji Rozwoju Miasta Siedlce za udostępnienie boisk i stadionu, MKP Pogoń Siedlce, drukarnia Fold przygotuje nadruki i plakaty, Konsalnet zabezpieczy imprezę. Dziękuję wolontariuszom za bezinteresowną pomoc: Sylwia Kacprzak, Agnieszka Niewęgłowska, Paweł Frankowski, Beata Kalicka, Magda Osińska, Iwona Inglot-Sadowy, Katarzyna Wróblewska, Magdalena Biardzka oraz redakcji SportSiedlce.pl za promocję meczu i przeprowadzenie transmisji na żywo z komentarzem z meczu.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;