poniedziałek, 6 maja 2024r.

Dla młodzieży Śląska nauka po golu Demianiuka (multimedia)

Drużyna Marka Saganowskiego wygrała 1:0 po golu Cezarego Demianiuka z rezerwami Śląska Wrocław.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. W premierowym kwadransie aktywny starał się być Cezary Demianiuk, ale żadna z jego dwóch szarż nie przyniosła pożądanego efektu. W kolejnych fragmentach najaktywniejszy w ekipie gospodarzy był Damian Szuprytowski. Najpierw w polu karnym świetnie nawinął dwóch rywali, ale zabrakło skutecznego wykończenie, a następnie w 44 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego piłka ostempolowała obramowanie bramki strzeżonej przez Michała Szromnika i do przerwy był bezbramkowym remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Po ponad godzinie pierwszy strzał oddali goście, ale obok bramki uderzył Mateusz Młynarczyk. Pogoń szukała upragnionego gola, jednak w 69 minucie potężny strzał wprowadzonego z ławki Damiana Nowaka odbił się od poprzeczki. Po raz drugi szczęście mieli goście, ale 120 sekund huknął Demianiuk i w myśl zasady do trzech razy sztuka siedlczanie mogli cieszyć się z bramki. Rezerwy Śląska do końca walczyły o choćby punkt, a najlepsza okazja ku temu nadarzyła się gościom, gdy w 81 minucie piłka wyślizgnęła się z rąk Maciejowi Kikolskiemu, co starali się wykorzystać Dawid Matuszewski oraz Dawid Bałdyga. Ostatecznie biało-niebiescy utrzymali prowadzenie i zgarnęli upragnione trzy oczka.

23 kwietnia o 13:00 Pogoń zagra derbach Mazowsza ze Zniczem. Areną zmagań będzie Pruszków.