czwartek, 2 maja 2024r.

Koniec sezonu dla PSG KPS (wideo)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej PSG KPS Siedlce przegrał z Mickiewiczem Kluczbork 1:3. Siedlczanie zakończyli obecny sezon na 11 miejscu.

Dla zespołu z Siedlec był to ostatni mecz w sezonie 2022-23. Siatkarze PSG KPS nie zdołali awansować do fazy play-off, w której występowali w dwóch poprzednich sezonach. Na zakończenie I-ligowych zmagań rywalem siedlczan był Mickiewicz Kluczbork.

Siedlczanie chcieli godnie pożegnać się z kibicami. Przez trzy sety byli równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanego Mickiewicza. W pierwszym goście dopiero w końcówce wypracowali przewagę, a o ich zwycięstwie zdecydował skuteczny blok. Druga partia była w pełni pod kontrolą gospodarzy. Miejscowi byli skuteczni w ataku (8:2), a gracze z Kluczborka popełniali mnóstwo błędów własnych. Przełomowy dla losów spotkania bez wątpienia okazał się trzeci set. Zawodnicy z Siedlec przez większość partii mieli 2 lub 3-punktowe prowadzenie. Mieli nawet piłkę setową (24:23), jednak ostatecznie górą okazali się przyjezdni (24:26).

Po trzecim secie podziękowano sponsorom klubu – Polskiej Spółce Gazownictwa i Polimex Mostostal. Dla PSG KPS był to ostatni mecz w tym sezonie. Już wiadomo, że przed kolejnymi rozgrywkami zajdą w drużynie bardzo duże zmiany.

15.04.23, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 25:19, 24:26, 19:25)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 5. Krzysztof Pigłowski, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 20. Arkadiusz Kościółek, 99. Jakub Strulak i 11. Adrian Potera (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 21. Krystian Walczak

MVP: Arkadiusz Olczyk