piątek, 3 maja 2024r.

Zagrali dla Hani, Malwinki i Wojtka (multimedia)

Zawodowa Reprezentacja Siedlec wygrała 1:0 z Teamem Hani. Wynik zszedł na dalszy plan, bowiem 16 kwietnia najważniejsza była pomoc dzieciom toczącym nierówną walkę z chorobami.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Księżopolskiego doszło do przekazania pamiątkowej koszulki na ręce Magdaleny Biardzkiej. Zostanie ona przekazana Hani Szczepańskiej, z myślą o której zorganizowano ten mecz. Zbiórka na rzecz dziewczynki zakończyła się powodzeniem, więc przy okazji spotkania zbierano środki na rzecz Malwinki Trojan i Wojtka Jonczyka.

Po kilku badawczych minutach do ataku ruszyli zaprawieni w bojach Zawodowcy. W 9 minucie formę Pawła Ławeckiego sprawdził Łukasz Jarkowski. Team Hani odpowiedział za sprawą Łukasza Gorzkowskiego, który groźnie uderzał z rzutu wolnego. Na zakończenie pierwszego kwadransa rywalizacji Zawodowcy ostemplowali poprzeczkę po rzucie rożnym. Od tego momentu zarysowała się wyraźna przewaga Teamu Hani, który jednak był na bakier ze skutecznością. To zemściło się w 29 minucie, kiedy Rafał Kazimieruk mierzonym strzałem pokonał Sebastiana Hundera.

Przez całą drugą połowę trwała pogoń Teamu Hani za wynikiem. Szczególnie aktywne byli skrzydłowi – Paweł Dobrowolski oraz Mikołaj Saraczewski. W bramce Zawodowców cudów jednak dokonywał Adrian Starak, a raz w sukurs przyszła mu poprzeczka. W końcówce dogodne okazje mieli Gorzkowski i Marek Sadło, ale były golkiper Naprzodu Skórzec był bezbłędny. Zawodowcy wygrali 1:0.

Przy okazji meczu kibice mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, a także innych atrakcji takich jak przejażdżka quadem. Dzięki rozmaitym zbiórkom zebrano 5860,64 zł.