niedziela, 16 czerwca 2024r.

Rugbiści Pogoni dali próbkę swoich możliwości w prosportowej szkole w Strzale (fotogaleria)

Delegacja MKS Pogoń Siedlce gościła w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale.

Na wyremontowanym orliku w gminie Siedlce zagościli trener Paweł Kuligowski oraz zawodnicy: Rati Asatiani, Mamuka Chanchibadze, Dawid Lorentowicz, Giorgi Maisuradze i Filip Skup. Szczególnie ten ostatni budził ciekawość młodzieży szkolnej, bowiem jest on absolwentem placówki. Poza nim w Strzale dojrzewali inni zawodnicy seniorskiej kadry: Łukasz Korneć oraz Kacper Skup.

– Pokazowy trening rugby w naszej szkole odbył się w Dniu Sportu, który był częścią Tygodnia Profilaktyki organizowanego w naszej szkole. Dlaczego rugby? Bo mamy nauczyciela, który bardzo lubi tę dyscyplinę i wkręca dzieci w nią. Cała rada pedagogiczna uważa, że każdy rodzaj sportu jest dobry. Nasze boisko typu orlik zostało odnowione, od września będziemy korzystać z nowej hali – to potwierdza, że jesteśmy szkołą prosportową i chcemy rozwijać się w tym kierunku – powiedziała Magda Walerczuk-Radziszewska, dyrektor ZOW w Strzale.

« z 2 »

Delegacja Pogoni zaprezentowała podstawowe elementy rugbowego rzemiosła. Uczniowie szkoły podstawowej w Strzale chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach. W prowadzeniu pokazowej lekcji pomogli zawodnicy z grup młodzieżowych Pogoni, uczęszczający do placówki w gminie Siedlce.

Za organizację spotkania odpowiedzialny był Krzysztof Rusinek, nauczyciel wychowania fizycznego i trener rugby.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Fajne są te fotografie podobają mi się są takie ładne korcie mnie żeby zapytać się kto je zrobił?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;