poniedziałek, 6 maja 2024r.

Podział punktów w Wiśniewie (fotogaleria)

Pogoń III Siedlce zremisowała bezbramkowo z Amazonką Wiśniew.

Trzecią drużynę Pogoni w meczu z Amazonką wzmocnili zawodnicy V-ligowych rezerw, którzy w ten weekend pauzowali.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu gospodarzy. W 4 minucie strzał na bramkę Mateusza Wróblewskiego oddał Mateusz Kacprzak, ale poradził sobie siedlecki bramkarz. Osiem minut później odpowiedzieli Pogoniści niecelnym uderzeniem Dawida Jastrzębskiego. W 22 minucie przed szansą na zmianę rezultatu stanął Robert Chojecki, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza. Po drugiej stronie boiska Filip Grochala sprawdził czujność Przemysława Wróbla. Najlepszą okazję na gola w końcówce pierwszej połowy mieli gospodarze. Dominik Pszkit będąc w dogodnej pozycji podawał do Grzegorza Gaja, lecz ostatecznie sytuację wyjaśniła defensywa Pogoni.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od próby Mateusza Kacprzaka. Kolejne minuty to optyczna przewaga siedlczan, lecz sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Od 68 minuty gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę, gdyż boisko musiał opuścić Paweł Śliwa (czerwona kartka za dwie żółte). Nie dało to jednak handicapu zespołowi Pawła Marchela. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po jednej sytuacji, ale ani Kacper Bojanczuk, ani Adam Chojecki nie zmienili rezultatu meczu.

W Amazonce zagrali byli zawodnicy Pogoni: Kacper Bojanczuk, Patryk Ciulak, Mateusz Kacprzak, Tomasz KacprzakRafał Pieńkowski i Paweł Śliwa. Trenerem zespołu z Wiśniewa jest Michał Artych, który w przeszłości także był zawodnikiem biało-niebieskich. Z kolei szkoleniowcem Pogoni III jest Paweł Marchel, poprzednio trener i zawodnik Amazonki.

Kolejne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 7 maja o 16:45 w Siedlcach z LUKS Rzakta, zaś Amazonka zmierzy się w Stoczku z Błękitnymi (7 maja, 17:00).