sobota, 27 lipca 2024r.

Derby bez bramek i emocji (fotogaleria)

Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała ze Zniczem Pruszków.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy Znicza. W 2 minucie dośrodkowanie Dawida Barnowskiego wybił Maciej Kikolski. Chwilę później niecelnie zza pola karnego uderzył Shuma Nagamatsu. W 8 minucie po celnym strzale Mateusza Grudzińskiego skutecznie interweniował Kikolski. Z czasem gra przeniosła się do środka pola, ale do głosu zaczęła dochodzić również Pogoń. W 10 minucie dośrodkowanie Marcinho w kierunku Damiana Nowaka wyłapał bramkarz Miłosz Mleczko. W 25 minucie ponownie wyłapał wrzutkę Marcinho. W 29 minucie po akcji napędzonej przez Bartosza Wicenciaka w pole karne dośrodkował Krystian Miś, a obok bramki uderzył Damian Nowak. Do końca pierwszej odsłony piłkarze obu drużyn nie stworzyli już konkretnych okazji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie więcej okazji stworzyli gospodarze. W 54 minucie blisko zdobycia gola po uderzeniu głową był Maciej Firlej, ale piłka po jego strzale poleciała obok bramki Pogoni. W 62 minucie niecelnie z dystansu uderzył Wicenciak. Dwie minuty później kontratak przeprowadzili Nagamatsu i Firlej. Strzał byłego zawodnika Pogoni zablokował wtedy Szuprytowski. W 66 minucie po niefortunnym wybiciu dośrodkowania Pawła Moskwika przez Ernesta Dzięcioła interweniował Kikolski. W 69 minucie po stracie Tomasza Mamisa okazję miał Shuma Nagamatsu, który uderzył nad bramką z pola karnego. Na kwadrans przed końcem bliski szczęścia z dystansu był rezerwowy biało-niebieskich Jakub Sinior. Znicz ostatnią szansę miał w doliczonym czasie gry, gdy jeden z piłkarzy uderzył niecelnie głową. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pogoń nie zachwyciła w spotkaniu w Pruszkowie. Jest to jednak pierwszy zakończony bez porażki mecz wyjazdowy od remisu z Olimpią Elbląg 1:1. Cieszyć może również pierwsze czyste konto na wyjeździe od listopadowego meczu z Polonią Warszawa. Strata do baraży wynosi obecnie 7 punktów, a przewaga nad strefą spadkową 8 oczek.

29 kwietnia o 17:00 Pogoń podejmie rezerwy Lecha Poznań.