sobota, 9 grudnia 2023r.

Gorące obrady walnego zebrania WLKS (multimedia)

26 kwietnia odbyło się walne zebranie WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Obrady były burzliwe.

Na wstępie okazało się, że niektórym członkom WLKS nie podoba się to, że prezes WLKS, Marek Murmyło zaplanował przeprowadzenie transmisji z walnego. Realizacja została poddana pod głosowanie i przeszła stosunkiem 28 do 21 głosów.

Zażartą dyskusję wywołała kwestia obsady przewodniczącego zebrania. Prezes Murmyło stanął w szranki z Jackiem Kuźniarskim i wygrał. Już po pierwszych głosowaniach wyraźnie było widać, że stara gwardia – dyrektor klubu, członkowie prezydium i zarządu – jest w mniejszości.

Po gorącej wymianie zdań w kwestii zgodności dwóch punktów obrad ze statutem kilku członków zarządu WLKS oprotestowało i opuściło obrady, mówiąc, że nie będą brać udziału w szopce. Później dyrektor Stefan Długosz zarzucił zawodnikom sekcji podnoszenia ciężarów nieopłacenie składki za 2022 rok, a co za tym idzie nieważność ich głosów. Sprawę wyjaśniono po kilku minutach i potwierdzono, że wspomniani członkowie klubu mają prawo wyborcze. W międzyczasie Długosz opuścił obrady.

Następnie powołano komisje: uchwał i wniosków, statutową oraz skrutacyjną. Po powołaniu tej ostatniej w celu udzielenia absolutorium rozdano karty do głosowania z nazwiskami 21 członków zarządu. Większość osób zyskało uznanie głosujących. Absolutorium nie otrzymało czterech członków prezydium zarządu.

Po odczytaniu wyników głosowania prezes Murmyło zgłosił poprawki do istniejącego statutu. Wszystkie zostały przegłosowane. Jedną z najważniejszych było zmniejszenie liczby członków zarządu, a także udzielenie prezesowi prerogatywy do wyboru wiceprezesa, sekretarza oraz składu prezydium.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Szczerze mówiąc nie rozumiem tej decyzji i Dlaczego nie może być nagrywane to zebranie ? Bo co bp ci ludzie obawiają się że wyciekna jakieś informacje zwanego zebrania.? Przecierz my jako ludzie też mamy prawo wiedzieć co się dzieje w Siedlcach jako mieszkańcy tego miasta wiem co mówię bo widziałem to zebranie i szczerze mówiąc nie podobały mi się te gesty podnoszenia ręki przeciwników tego nagrywania

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;