sobota, 13 lipca 2024r.

Adam Małysz: Biegi są zdrowe i polecam ich uprawianie

Honorowym gościem kwietniowej sesji Rady Miasta Siedlce był Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Legenda polskich skoków narciarskich pojawiła się w Siedlcach na zaproszenie Grzegorza Staręgi, trenera i prezesa UKS Rawa Siedlce oraz radnego. Małysz został wyróżniony przez radę miasta pamiątkową tablicą.

Nie tylko Małysz doczekał się honorów. Docenieni zostali także sekretarz PZN Jan Winkiel, najbardziej utytułowany wychowanek siedleckiej Rawy Maciej Staręga, trenerzy UKS Rawa – Grzegorz i Maria Staręgowie oraz młodzi zawodnicy klubu.

– Cieszę się, że są tacy ludzie jak państwo Staręgowie, którzy promują sporty zimowy w takich miastach jak Siedlce. To dzięki nim młodzież udaje odciągnąć się od ekranów komputerów i telefonów. Biegi są bardzo zdrowe i polecam ich uprawianie – powiedział Małysz.

« z 2 »

W Siedlcach pojawił się też Maciej Staręga, którzy przyznał, że choć mieszka w Chorzowie to nadal jest mocny związany z rodzinnym miastem.

– Sport kształtuje charaktery. Na przykładzie moim i prezesa można się przekonać, że to fajna ścieżka życiowa, która daje dużo satysfakcji – stwierdził trzykrotny olimpijczyk z Siedlec.

Małysz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wiele osób skorzystało z okazji, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem lub uzyskać jego autograf.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Na sesji rady miasta Siedlce jest dużo zdjęć zrobionych bo Na tej sesji był gość szczególny więc trzeba było odpowiednio go uprościć

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;