sobota, 13 lipca 2024r.

Każdy powinien odwiedzić tę wystawę (fotogaleria)

28 kwietnia w Muzeum Regionalnym im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy „Piłka nożna i jej siedlecka historia”.

Zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań do wystawy był wernisaż. Przyciągnął on wielu miłośników futbolu. Premierowego dnia funkcjonowania wystawy obejrzało ją bez mała 300 osób.

Zgromadzonych gości przywitali dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach Sławomir Kordaczuk oraz jego zastępca Krzysztof Chaberski. Wśród zebranych można było dojrzeć m.in. posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Sławomira Majchera oraz byłych i obecnych piłkarzy, trenerów i działaczy Pogoni Siedlce.

– Za rok będziemy świętować 80-lecie klubu i to jest dla nas ważna rocznica. Z tego powodu chcemy powalczyć o awans do I ligi. To ambitny cel, ale w sporcie należy sobie takie stawiać – powiedział prezes Pogoni, Łukasz Jarkowski.

« z 2 »

MKP Pogoń Siedlce nie mogłoby zabraknąć na wystawie „Piłka nożna i jej siedlecka historia”. Klub obecnie walczący o utrzymanie w II lidze otrzymał własną salę w trzyczęściowej ekspozycji. Pozostałe pomieszczenia były poświęcone początkom futbolu na świecie oraz legendom polskim i siedleckim.

– Nie tylko kibice, ale każdy siedlczanin, każda siedlczanka powinni odwiedzić tę wystawę – zachęcała Gasiuk-Pihowicz.

Trudno się z nią nie zgodzić, bowiem skarbów w Muzeum Regionalnym nie brakuje. Od pochodzących z Muzeum Legii pamiątek po bogatej karierze Artura Boruca, przez proporczyk WKS 22 pp Siedlce, aż po koszulkę legendarnego Pelégo.

To kolejna wystawa zainspirowana pomysłem Chaberskiego po ekspozycjach żużlowych i koszykarskich, a w planach jest także hokejowa. Czas na poznanie historii siedleckiej i światowej piłki jest do 24 września.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Ktoś z szanownego grona może wyjaśnić obecność Gasiuk ? W jakim celu i jakim charakterze?

    1. Najprawdopodobniej w celu obserwatora albo jako gość tej wystawy lub też na zaproszenie organizatorów tej wystawy

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;