sobota, 18 maja 2024r.

Rezerwy ograne, utrzymanie w lidze (niemal) przypieczętowane (multimedia)

Pogoniści po wygranej z rezerwami Lecha Poznań są już niemal pewni utrzymania w eWinner II lidze na kolejny sezon.

Od początku meczu przeważała Pogoń, jednak obecność na połowie rywali nie przekładała się na celne strzały. Na dobre spotkanie zaczęło się w 34 minucie, kiedy Patryk Waliś sfaulował we własnej szesnastce Przemysława Misiaka. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Damian Nowak i się nie pomylił. Po chwili najlepszy strzelec Pogoni mógł mieć dublet, ale przestrzelił z głowy po centrze Krystiana Misia. W 38 minucie o efektowne trafienie mógł się pokusić Marcinho, ale jego strzał z noży obronił Artur Rudko. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy po efektownej akcji Misiaka strzał Nowaka został zablokowany. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.

Początek drugiej połowy był spokojny. W 58 minuty ponownie dał o sobie Nowak, który pomimo trudnej sytuacji zdołał złożyć się do strzału z głowy po centrze Michała Rutkowskiego. Gola jednak z tego nie było. Był za to w 62 minucie, kiedy Miś przebił się lewą flanką i wyłożył piłkę wiceliderowi klasyfikacji strzelców eWinner II ligi. Na kwadrans przed końcem meczu Nowaka zastąpił Mateusz Majewski. Rezerwowy napastnik potrzebował czterech minut, aby wpisać się na listę strzelców. Popularny Maja dołożył głowę po centrze Misia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pogoń wygrała 3:0 i można powiedzieć, że może już myśleć o przyszłym sezonie.

Debiut w barwach Pogoni zanotował Krystian Gryglak.

6 maja o 17:00 Pogoń zagra w Puławach z Wisłą.