poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Mazowsze przełamało dominację Lubelszczyzny

W dniach 28-30 kwietnia w Stargardzie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet – Mistrzostwa Polski do lat 17.

Rewelacyjnie spisały się zawodniczki WLKS Siedlce. Pierwsze miejsca zajęły Blanka Szczepańska (kat. 40 kg) oraz Wiktoria Udenyi (kat. 73 kg). Brązowe krążki wywalczyły Zuzanna Konaszuk w kat. 43 kg oraz Łucja Korcz w kat. 49 kg.

Helena Stelmaszczyk (kat. 46 kg) i Natalia Klimiuk (kat. 57 kg) uplasowały się na piątych lokatach, zaś Julia Kokoszka (kat. 53 kg) była ósma.

W klasyfikacji drużynowej WLKS uplasował się na drugiej pozycji. Historyczny sukces odniosło województwo mazowieckie, które zdecydowanie zwyciężyło klasyfikację wojewódzką, którą od 16 lat wygrywało województwo lubelskie.

źródło: własne / WLKS Siedlce; foto: WLKS Siedlce