sobota, 9 grudnia 2023r.

W Krzesku każdy znalazł coś dla siebie (fotogaleria)

XIII Krzeski Bieg Konstytucji im. Jana Pasiaka był głównym punktem obchodów 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Zbuczyn.

Obchody 3-majowego święta w gminie Zbuczyn rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Krzesku-Majątku. Tuż po 15:00 na trasę biegu wyruszyli mieszkańcy Krzeska i okolic.

Biegaczom towarzyszyli kolarze, rolkarze i nordicwalkerzy. Wynik nie był tego dnia najważniejszy, jednak z kronikarskiego obowiązku donosimy, że pierwsza trójka na mecie to Marcin Lelental, Karol Pasiak oraz Jakub Sztandera. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś biegacze z podium zostali dodatkowo nagrodzeni.

Po zakończeniu biegu przyszedł czas na integrację. W rodzinnym pikniku patriotycznym wzięły udział tłumy. Organizatorzy zapewnili takie atrakcje jak: quiz historyczny, rodzinne konkurencje sportowe, dmuchańce, pokazy sprzętu strażackiego, ognisko i karaoke z piosenkami patriotycznymi.

« z 2 »

– Dobrą tradycją krzeskich obchodów Święta Konstytucji jest bieg, który jest organizowany 13 raz. Generalnie chodzi o dobrą zabawę i myślę, że to jest. Jestem pewny, że każdy znalazł coś dla siebie – powiedział wójt Hubert Pasiak.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Ja też myślę ze ten bieg to piekna sprawa itradycja ponieważ to jest coś cowarto kultywować wcalej polsce bo to jest godne naśladowania iwarto dawać dobry przyklad innym ludziom którzy zaczynają przygodę zbieganiem

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;