sobota, 18 maja 2024r.

Wyjazdowa niemoc przełamana w Puławach

Wyjazdowa niemoc Pogoni zakończona. Siedlczanie wygrali 2:1 z Wisłą w Puławach.

Trener Marek Saganowski dokonał jednej roszady w składzie względem pewnie wygranego meczu z rezerwami Kolejorza. Na skrzydle Marcinho zastąpił wracający po kontuzji Cezary Demianiuk.

Pogoniści zaczęli mecz dosłownie od mocnego uderzenia, gdyż już w 8 minucie po fantastycznym strzale Krystiana Misia zza pola karnego siedlczanie wyszli na prowadzenie. Wisła mogła odpowiedzieć już chwilę później, ale uderzenie Dominika Banacha odbiło się od poprzeczki. W kolejnych minutach swoich szans szukali gospodarze. Groźnie było po rzutach rożnych, ale świetnie w bramce dwukrotnie spisał się Maciej Kikolski. W końcówce pierwszej połowy mogło być 2:0 dla Pogonistów, ale tym razem poprzeczkę ostemplował Damian Nowak.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla Pogoni. W 48 minucie Demianiuk został sfaulowany w szesnastce gości przez Adriana Paluchowskiego. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Nowak. Wiślacy znaleźli się w trudnej sytuacji. Odrobienie strat przy dobrze dysponowanej Pogoni wydawało się misją niemożliwą. Po godzinie gry Maciej Kikolski poradził sobie ze strzałem rezerwowego Damiana Kołtańskiego. W 64 minucie Piotr Zieliński poradził sobie z lekkim strzałem Damiana Szuprytowskiego z dystansu. Wisła odpowiedziała oskrzydlającą akcją Jakuba Czajkowskiego i niecelnym uderzeniem Kołtańskiego. W 86 minucie Kikolski miał problemy po strzale Dominika Cheby, jednak Tomasz Lewandowski asekurował swojego golkipera. Pogoniści nie wyciągnęli wniosków i stracili bramkę. W 88 minucie Paluchowski wypracował sobie pozycję strzelecką i celnym strzałem zza szesnastki zadbał o emocje w końcówce. W nerwowej końcówce serca Pogonistów zadrżały po strzale Marcina Ryszki i rykoszecie oraz szansie Paluchowskiego. Fortuna była jednak po stronie siedlczan, który po raz pierwszy w 2023 roku wygrali wyjazdowy mecz.

Warto dodać, że spotkanie było toczone przy rzęsistych opadach deszczu. Dodatkowo, jak na mecz przyjaźni przystało, kibice zadbali o specjalną oprawę. Nawiązała ona do 100-lecia Dumy Powiśla, które wypada właśnie w 2023 roku.

W przeszłości barwy Pogoni reprezentowali Robert Janicki i Adrian Paluchowski.

13 maja o 17:00 Pogoń podejmie Hutnika Kraków.

06.05.23, 17:00 – Puławy

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 88 – Krystian Miś 8, Damian Nowak 48 (k)

Wisła: 12. Piotr Zieliński – 27. Dominik Cheba, 18. Łukasz Wiech, 4. Wojciech Błyszko, 21. Jakub Czajkowski (77, 37. Oskar Przywara) – 80. Dominik Banach, 74, Przemysław Skałecki, 22. Robert Janicki (57, 26. Damian Kołtański), 10. Maciej Kona, 67. Kamil Kargulewicz (77, 17. Marcin Ryszka) – 87. Adrian Paluchowski

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś – 11. Tomasz Mamis (90+3, 23. Nikodem Fiedosewicz), 31. Ernest Dzięcioł (87, 6. Jakub Pek), 16. Jakub Sinior (77, 99. Bartosz Wicenciak), 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk (87, 27. Marcinho) – 9. Damian Nowak (77, 21. Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Kamil Kargulewicz 22 – Przemysław Misiak 35, Damian Szuprytowski 36, Dawid Smug 40 (na ławce), Ernest Dzięcioł 51

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)