wtorek, 6 czerwca 2023r.

Jarosław Krzymowski: Chcemy uruchomić kolejną grę zespołową w gminie Wiśniew

Rozmowa z zastępcą wójta gminy Wiśniew, Jarosławem Krzymowskim.

Amazonka Wiśniew ma już za sobą kilka kolejek w klasie B. Drużyna rozwija się, ma szeroką kadrę i obiekt, którego mogą pozazdrościć nawet drużyny z okręgówki.

Jesteśmy zaskoczeni postawą Amazonki w tej rundzie. Często było trudno zebrać drużynę na mecz, a dzisiaj mamy tylu zawodników, że niektórzy muszą usiąść na trybunach, nie tylko na ławce rezerwowych. Odnośnie do stadionu – został wybudowany trzy lata temu za kwotę ponad 3 mln złotych. Prawie połowa środków została pozyskana przez gminę z Ministerstwa Sportu. Dbamy o stadion, bo to nasza perełka. Dbamy wspólnie, gmina, Amazonka i spółka komunalna, która utrzymuje tam porządek – kosi trawę i przygotowuje go do zawodów. Wszyscy mamy jeden cel, aby ten stadion wyglądał jak najlepiej i aby Amazonka z tego korzystała.

Nie tylko boisko główne, ale też musicie dbać o orlik.

Rozstrzygnęliśmy przetarg na remont orlika. Chodzi głównie o obiekty szatniowe, które są w złym stanie. W tym roku zrobimy też ogrodzenie. Sama płyta jest w dobrym stanie, nie narzekamy, nie będziemy jej remontować.

Od jakiegoś czasu słychać coraz głośniej o turniejach szachowych w GOK Wiśniew.

W ciągu roku jest ich kilka – o puchar wójta i dyrektora GOK-u, który zapałał miłością do szachów, nawiązał kontakt ze środowiskiem szachowym. Przyjeżdżają do nas ludzie, od młodych szachistów po doświadczonych seniorów.

To jedna z nielicznych gier, w której nastolatek może wygrać z seniorem.

I tak często bywa. Widać rywalizację. Młodzi szachiści dobrze sobie radzą, odnoszą sukcesy i ogrywają starszych. Cieszymy się, że młodzież chętnie gra w szachy, bo szachy rozwijają myślenie. Nie bez powodu nazywana jest grą królewską.

30 kwietnia odbył się Wiosenny Rajd Rowerowy. To coś nowego.

To nowa inicjatywa organizowana przez nasz GOK. Rajdy rowerowe były już wcześniej, lecz nieco krótsze. Teraz ubraliśmy to w ramy organizacyjne. Ciekawa forma spędzania czasu, mamy w gminie wielu rowerzystów, stąd też nasza inicjatywa, by zachęcać do przesiadania się na rower.

Podsumowując sport w gminie Wiśniew ma się dobrze.

Chcielibyśmy uruchomić dodatkowo coś z gier zespołowych – siatkówkę, koszykówkę. Coś będziemy w tym zakresie próbowali robić, by młodzież wciągnąć w którąś z tych gier.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

3 miliony złotych to duża kwota
Bo naprawdę trzeba było myśleć
Nad tym jak zagospodarować taką kwotę żeby
Móc wybudować taki stadion bo przecierz nie
Każdego stać na to żeby wybudować taki stadion

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;