niedziela, 19 maja 2024r.

Bezbramkowy remis z arbitrem w roli głównej

Pogoń Siedlce zremisowała 0:0 z Hutnikiem Kraków. Najwięcej emocji wywołało zagranie sędziego Damiana Krumplewskiego w 28 minucie spotkania.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od krótkiej dominacji siedleckiej Pogoni, jednak siedlczanie nie byli w stanie skonkretyzować swoich ataków. W 5 minucie Damian Nowak próbował zaskoczyć stojącego wysoko bramkarza Hutnika strzałem z połowy boiska, ale Adam Wilk zdążył wrócić do bramki i złapać piłkę. W 10 minucie najlepszy strzelec Pogoni próbował z pola karnego, ale został zablokowany przez obrońcę rywali. Z czasem Hutnik zaczął przejmować inicjatywę. W 12 minucie Maciej Kikolski musiał interweniować po strzale Patryka Kielisia. 6 minut później kolejną szansę mieli biało-niebiescy, ale Wilk obronił strzał Bartosza Wicenciaka. W 20 minucie ponownie interweniował Kikolski po uderzeniu zza pola karnego. Chwilę później zrobiło się gorąco w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu Sławomira Chmiela, ale Hutnikom nie udało się udanie domknąć tej akcji. W 24 minucie Kieliś został ponownie zatrzymany przez Kikolskiego. W 28 minucie doszło do zamieszania. Po podaniu Krzysztofa Świątka piłkę do siatki Pogoni skierował Kieliś, ale wcześniej doszło do dotknięcia piłki przez sędziego Damiana Krumplewskiego. Podopieczni Marka Saganowskiego protestowali i dopiero po naradzie z asystentem arbiter naprawił swój poważny błąd i anulował bramkę gości z Krakowa. Po nieuznanej bramce dla gości żadna z drużyn nie wypracowała już klarownej okazji i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 0:0.

W 60 minucie krakowianie byli blisko zdobycia bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę z linii bramkowej wybił Maciej Wichtowski. W 66 niecelnie na bramkę Wilka uderzył Nowak. Minutę później do piłki dośrodkowanej przez Cezarego Demianiuka doszedł Cezary Bujalski, ale uderzył główką obok bramki. W 68 w boczną siatkę po drugiej stronie boiska trafił Świątek. W 71 minucie spektakularny rajd przeprowadził Demianiuk, lecz zakończył go zbyt mocnym podaniem przejętym przez Wilka. W 73 minucie błąd popełnił Kikolski, ale kolejną szansę na gola zmarnował Kieliś, który uderzył niecelnie. W 80 minucie Kikolski obronił strzał Świątka po ziemi z dystansu. Końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w 20 maja o 17:00 w Tarnobrzegu z Siarką.

15.05.23, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków 0:0

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 11. Tomasz Mamis (54, 20. Cezary Bujalski), 6. Jakub Pek (46, 8. Kamil Włodyka), 99. Bartosz Wicenciak (46, 19. Maciej Wichtowski), 16. Jakub Sinior (77, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk (87, 29. Marcinho) – 9. Damian Nowak

Hutnik: 1. Adam Wilk – 20. Michał Zięba, 5. Dawid Kubowicz, 36. Kamil Wenger, 24. Damian Urban – 17. Sławomir Chmiel (90, 91. Hubert Karpiński), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek, 11. Patryk Kieliś – 99. Marcin Wróbel

Żółte kartki: Przemysław Misiak 25, Cezary Demianiuk 36, Tomasz Lewandowski 70 – Kamil Wenger 61, Hubert Karpiński 90+

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)