poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Żyrardowianka złapała kontakt (fotogaleria)

Zespół rezerw MKP Pogoń uległ na własnym boisku sąsiadowi w tabeli – Żyrardowiance Żyrardów 0:1.

Pogoń II w meczu z Żyrardowianką wzmocniło sześciu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca.

Optyczną przewagę w meczu posiadali Pogoniści, jednak niewiele z niej wynikało. W 9 minucie Orest Tkaczuk dograł do Dawida Jastrzębskiego, ten w dogodnej pozycji minął bramkarza Pawieła Hołowienkę, jednak strzelił obok bramki. Odpowiedzieli goście w 20 minucie strzałem  niecelnym strzałem z 25 metrów Adriana Dalacha. Również szczęścia uderzając z dystansu szukał Patryk Rojek. W 27 minucie Pogoń przeprowadziła ładną, zespołową akcję pod bramką gości, zakończoną strzałem po ziemi Kacpra Stankiewicza. Dwie minuty później groźnie główkował Tkaczuk. W 31 minucie Dalach dośrodkował w pole karne, tam główkował Dmytro Kuzmin i mało brakowało a zaskoczyłby wychodzącego do piłki Jakuba Kowynię. Przed przerwą Kuzmin strzelał jeszcze na bramkę Pogoni z rzutu wolnego, ale zabrakło precyzji.

Pięć minut po zmianie stron groźnie główkował Alek Wiśniewski. W 53 minucie Mateusz Kociemski był blisko wykorzystania dośrodkowania w jego stronę w polu karnym Pogoni. Następna akcja przyniosła gościom rzut karny, podyktowany za faul Adriana Czerskiego właśnie na Kociemskim. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dalach. Pogoniści po stracie gola dążyli do wyrównania. Najlepszą okazję miał w 70 minucie Tomasz Wiewiórka, ale przegrał pojedynek sam na sam z Hołowienką. Ponadto swoje okazje dla Pogoni mieli Wojciech Kisieliński oraz ponownie Wiewiórka. Dla gości zagrożenie stworzył dwukrotnie Kuzmin. W 90 minucie Wiewiórka upomniany został po raz drugi w tym meczu żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, za co musiał osłabić swój zespół. W doliczonym czasie gry Pogoni nie udało się odmienić losów spotkania.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 20 maja o 18:00 w Jabłonnie Lackiej z Jabłonianką.

14.05.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – Żyrardowianka Żyrardów 0:1 (0:0)

Bramka: Adrian Dalach 55 (k)

Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 7. Maciej Kołoczek, 2. Adam Lewkowski, 4. Adrian Wrzosek, 17. Wiktor Koczkodaj – 13. Wojciech Kisieliński, 24. Patryk Rojek, 14. Kacper Stankiewicz (58, 20. Dawid Dobrzański), 22. Krystian Gryglak (24, 3. Adrian Czerski) – 16. Orest Tkaczuk, 11. Dawid Jastrzębski (58, 25. Tomasz Wiewiórka)

Żyrardowianka: 1. Pawieł Hołowienko – 18. Maciej Gabrylewicz (46, 14. Radosław Kornowski), 4. Alek Wiśniewski, 19. Filip Szymański, 15. Patryk Klicki – 11. Dmytro Kuzmin, 6. Michał Poławski, 16. Adrian Dalach, 10. Mateusz Kociemski (89, 3. Mateusz Trzciński), 7. Bartosz Fiuk – 9. Jakub Lipski

Żółte kartki: Adrian Czerski 57, Tomasz Wiewiórka 66, 90 – Patryk Klicki 63, Mateusz Kociemski 86

Czerwona kartka: Tomasz Wiewiórka 90 (Pogoń II, za dwie żółte)

Sędzia: Maciej Włodarczyk (Warszawa)