wtorek, 6 czerwca 2023r.

Międzypowiatowe zmagania z królową sportu (fotogaleria)

W Siedlcach odbyły się międzypowiatowe igrzyska szkolne w lekkiej atletyce.

Młodzież ze szkół podstawowych z terenu dawnego województwa siedleckiego rywalizowała w biegach na 100, 200, 300, 600 i 800 metrów, sztafecie 4×100 m, sztafecie olimpijskiej (800 m, 600 m, 400 m, 200 m), skoku w dal, skoku wzwyż oraz pchnięciu kulą.

Najlepsze trójki z poszczególnych konkurencji uzyskały awans do zmagań wojewódzkich. Finał mazowiecki odbędzie się 6 czerwca na stadionie Orła w Warszawie.

WYNIKI

Dziewczyny

100 metrów
1. Julia Bąk (SP 9 Siedlce)
2. Łucja Krasuska (KSP Siedlce)
3. Agata Pióro (SP 1 Mińsk Mazowiecki)

200 metrów
1. Aleksandra Belniak (SP 5 Siedlce)
2. Natalia Leszczyńska (SP 5 Siedlce)
3. Nadia Makowska (SP 5 Mińsk Mazowiecki)

300 metrów
1. Maja Pankiewicz (SP Kosów Lacki)
2. Karolina Szczepańska (SP 11 Siedlce)
3. Aleksandra Pasik (SP 4 Sokołów Podlaski)

600 metrów
1. Julita Kurowicka (SP Kosów Lacki)
2. Alicja Pawlusiewicz (SP 11 Siedlce)
3. Patrycja Żochowska (SP 3 Sokołów Podlaski)

1000 metrów
1. Anita Szczygielska (SP 4 Siedlce)
2. Małgorzata Jakubczak (SP Michałówka)
3. Wiktoria Perka (SP Białki)

skok w dal
1. Zofia Karczmarczyk (SP Rębków)
2. Julita Kopczyk (SP Skórzec)
3. Emilia Szyszka (SP 2 Siedlce)

skok wzwyż
1. Lena Błaszkiewicz (SP Skórzec)
2. Łucja Goluch (SP 3 Siedlce)
3. Zuzanna Łęczycka (KPS Siedlce) i Aleksandra Wójcik (SP 4 Mińsk Mazowiecki)

pchnięcie kulą (3 kg)
1. Małgorzata Dębecka (SP Wola Rębkowska)
2. Klaudia Chodyra (SP Maciejowice)
3. Lena Baczyńska (SP 5 Siedlce)

sztafeta 4x100m
1. SP 8 Siedlce
2. SP Skórzec
3. SP 1 Mińsk Mazowiecki

sztafeta olimpijska
1. SP 5 Siedlce
2. SP 11 Siedlce
3. SP Kosów Lacki

Chłopcy

100 metrów
1. Szymon Dołęga (SP 4 Siedlce)
2. Kacper Prokopiak (SP 9 Siedlce)
3. Marcel Bulik (SP 7 Siedlce)

200 metrów
1. Adam Gałązka (SP Sadowne)
2. Wojciech Choromański (SP Stoczek)
3. Eryk Kisiel (SP Gończyce)

300 metrów
1. Karol Mirosz (SP Dobre)
2. Igor Fijołek (SP Latowicz)
3. Filip Szczypior (SP Maciejowice)

600 metrów
1. Wojciech Goliszewski (SP Gończyce)
2. Igor Jagła (SP Żeliszew)
3. Jakub Parol (SP 3 Mińsk Mazowiecki)

1000 metrów
1. Mikołaj Wielogórski (SP 1 Siedlce)
2. Bartosz Głowala (SP Ruda Talubska)
3. Kacper Chromiński (SP Borki-Kosy)

skok w dal
1. Bartosz Ratyński (SP Zbuczyn)
2. Kacper Jackiewicz (SP Dębe Wielkie)
3. Adam Michałowski (SP Zbuczyn)

skok wzwyż
1. Adam Matejak (SP Dębe Wielkie)
2. Michał Garbarczyk (SP Białki)
3. Wiktor Olszewski (SP 12 Siedlce)

pchnięcie kulą (5 kg)
1. Jakub Parol (SP Dębe Wielkie)
2. Marcel Sawicki (SP Skórzec)
3. Filip Mątkiewicz (SP 1 Sokołów Podlaski)

sztafeta 4x100m
1. SP 7 Siedlce
2. SP Maciejowice
3. SP Sadowne

sztafeta olimpijska
1. SP 1 Siedlce
2. SP Stoczek
3. SP 3 Mińsk Mazowiecki

 

źródło: własne / PSZS Siedlce; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Użytkownik
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Myślę że warto uprawiać lekkoatyke bo to jest ciekawa dyscypliną sportowa

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;