niedziela, 12 maja 2024r.

Porażka w oparach kontrowersji (fotogaleria)

W ostatnim domowym meczu w sezonie 2022-23 Pogoniści przegrali 0:1 z Radunią Stężyca, a tym samym stracili iluzoryczne szanse na grę w barażach o I ligę.

Trener Maciej Soroka nie mógł skorzystać z wykartkowanego Przemysława Misiaka. Do gry za to odkupieniu win wrócił Ernest Dzięcioł. Miejsce Misiaka w wyjściowej jedenastce zajął Maciej Wichtowski.

O pierwszej połowie można w zasadzie napisać tyle, że się odbyła. Po zmianie stronie było nieco ciekawiej. Głównie za sprawą sędziego Roberta Marciniaka, który podjął kilka decyzji niekorzystnych dla Pogoni. Najważniejsza była ta z 76 minuty, kiedy jakimś cudem dostrzegł przewinienie Wichtowskiego na Tomaszu Dejewskim. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Mateusz Kuzimski i się nie pomylił. Siedlczanie próbowali w końcówce doprowadzić do remisu, jednak brakowało im, tak jak w całym meczu, tego czegoś w ofensywie. Pogoń przegrała 0:1.

4 czerwca o 18:00 Pogoń zagra w Kołobrzegu z Kotwicą.

27.05.23, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Radunia Stężyca 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Kuzimski 78 (k)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 19. Maciej Wichtowski (85, 29. Marcinho), 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (85, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski (83, 16. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (71, 21. Mateusz Majewski)

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 21. Szymon Nowicki, 3. Tomasz Dejewski, 23. Maciej Dampc, 17. Jonatan Straus – 14. Bartosz Zynek (75, 5. Wojciech Jakubik), 8. Sebastian Deja (57, 13. Dmytro Prichna), 16. Jan Furman, 10. Radosław Stępień (57, 26. Mateusz Kuzimski), 19. Ednilson Furtado – 7. Cezary Sauczek (46, 77. Wojciech Łuczak)

Żółte kartki: Radosław Stępień 39, Sebastian Deja 51

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)