Blisko setki w Sochaczewie

W ostatnim meczu sezonu Pogoniści wysoko przegrali z Orkanem Sochaczew.

Orkan od początku zaczął pracować na zwycięstwo. Po kilkudziesięciu sekundach pierwsze przyłożenie dla gospodarzy zanotował Artem Zarownyj. Gospodarze nie zwalniali tempa i dosyć regularnie przykładali, nawet gdy przyszło im grać w osłabieniu. Honorowe punkty dla siedlczan w pierwszej połowie kopem z rzutu karnego zdobył Mamuka Chanchibadze. Do przerwy było 35:3 dla Orkanu.

Jedynym przyjemnym, dla Pogoni, momentem po przerwie było przyłożenie Krystiana Adamiaka i podwyższenie Chanchibadzego. Orkan grał na luzie wynikającym z drastycznej przewagi i przykładał z jeszcze większą łatwością niż w pierwszej połowie. Ostatecznie siedlczanie przegrali 10:96. Warto wspomnieć o wyczynie Pietera Willema Steenkampa, który zdobył 56 punktów.

To koniec sezonu dla siedlczan. Pogoń zakończyła sezon na 8 pozycji.

28.05.23, 15:30 – Sochaczew

Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 96:10 (35:3)

Punkty: Pieter Willem Steenkamp 56 (6 P, 13 pd), Cyprian Majcher 10 (2 P), Bartłomiej Sadowski 10 (2 P), Artem Zarownyj 5 (P), Andre Meyer 5 (P), Kacper Wróbel 5 (P), Jadon O’Neill 5 (P) – Krystian Adamiak 5 (P), Mamuka Chanchibadze 5 (K, pd)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 16. Kostiantyn Guriłow (55, 20. Mateusz Krasuski), 3. Petelo Po’uhila, 24. Giorgi Maisuradze, 5. Igor Struczkowśkyj, 6. Norbert Kargol (50, 19. Michał Sadowski), 7. Grzegorz Muszyński (71, 25. Maciej Czaplicki), 8. Eduard Wertyłećkyj (62, 18. Paweł Krzewniak), 9. Adam Dudek, 10. Mamuka Chanchibadze, 13. Krystian Adamiak, 12. Mateusz Dąbrowski, 11. Tomasz Biernacki, 17. Arkadiusz Radzikowski, 15. Kacper Skup

Żółta kartka: Cyprian Majcher

Sędzia: Mateusz Ingarden