poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Szampany wystrzeliły w Chodowie! Historyczny awans Armii!!! (fotogaleria)

Armia Żelków po rozgromieniu Olimpii Latowicz zapewniła sobie historyczny awans do Klasy A.

Od początku meczu zarysowała się przewaga Armii. Piłkarze Łukasza Guzowskiego zdawali sobie sprawę, że do osiągnięcia celu, czyli upragnionego awansu wystarczy im remis. Celem było jednak zwycięstwo. W pierwszej połowie na bramkę Olimpii powędrowało mnóstwo strzałów, ale tylko nieliczne były celne. Aktywny od pierwszych minut był Dorian Zając, jednak długo nie mógł się wstrzelić. Poza nim bliski powodzenia dwukrotnie był Karol Niegowski. Olimpia raz skontrowała Armię, ale za to jak. Przemysław Jakimiak z trudem odbił strzał Mateusza Szeląga.

Po pierwszej bezbramkowej połowie rozwiązał się worek z bramkami. W 54 minucie Zając na raty pokonał Kamila Wójcika. Snajper Armii nie zadowolił się tym i w ciągu sześciu minut ustrzelił hat tricka. Po tym wydarzeniu Olimpia straciła resztki nadziei na wywiezienie choćby punktu z Chodowa. Armia do końca przeważała i bez specjalnej presji rywala robiła swoje. Zając do trzech goli dołożył jeszcze dwa i zakończył mecz z pięciopakiem.

Po wygranej 5:0 Armia jest już pewna, że następny sezon spędzi w Klasie A. To pierwszy awans klubu z gminy Siedlce w krótkiej historii.

Po końcowym gwizdku piłkarze Armii świętowali wspólnie z kibicami. Wystrzeliły szampany, odpalono race i chóralnie zaśpiewano o tym, że ambicje klubu sięgają wyżej niż Klasy A…

W 21 kolejce Armia będzie pauzowała. Ostatni mecz w Klasie B rozegra w Jadowie z Santorynem Nowinki (11 czerwca o 18:00).