poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Ważny remis z Józefovią (fotogaleria)

Zespół Marcina Tomaszewskiego zremisował 1:1 z liderem Decathlon V ligi – Józefovią Józefów.

Do spotkania z Józefovią Pogoń II przystąpiła wzmocniona siedmioma zawodnikami z kadry II-ligowca.

Początek spotkania nie był zbyt udany dla biało-niebieskich. Jakub Kowynia dopuścił się faulu w polu karnym na Danielu Trzepałce i sędzia wskazał na wapno. Strzałem z jedenastu metrów prowadzenie Józefovii dał Tobiasz Filochowski. Za chwilę do strzału doszedł Rafał Macioszek, jednak piłka przeleciała obok słupka. Po kwadransie strzał Filochowskiego obronił Kowynia. W 20 minucie Patryk Rojek dograł do Dawida Jastrzębskiego, a ten nie trafił w bramkę z kilku metrów. Cztery minuty później Rojek nie zdołał zamknąć akcji Pogoni. Przed przerwą obie drużyny stworzyły jeszcze po jednej akcji. Najpierw Filochowski strzelił po ziemi w ręce Kowyni, a później uderzenie Kacpra Stankiewicza obronił Patryk Przybysz.

Po zmianie stron aktywniejsi byli Pogoniści, którzy dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. W 54 minucie Jastrzębski mógł doprowadzić do wyrównania, ale strzelił wprost w bramkarza. Dwie minuty potem piłkę uderzoną przez Kamila Włodykę zablokował jeden z defensorów gości. Po godzinie gry przed szansą stanął również rezerwowy Tomasz Wiewiórka, ale znów dobrze w bramce spisał się Przybysz. Odpowiedzieli w 64 minucie przyjezdni niecelnym strzałem Ignacego Ognichy z kilku metrów. Pogoń wyrównała w 69 minucie. Do rzutu wolnego, z bocznego sektora boiska podszedł Włodyka i centrostrzałem zaskoczył wszystkich znajdujących się w szesnastce gości. Piłka znalazła się w siatce. Józefovia mogła ponownie wyjść na prowadzenie, ale Wojciech Migas przestrzelił z bliskiej odległości. Pogoniści zagrozili bramce Przybysza jeszcze po strzale Jakuba Peka, zaś goście nie wykorzystali szansy po rzucie rożnym.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 3 czerwca o 14:00 z Energią w Kozienicach.