poniedziałek, 6 maja 2024r.

W regionie: Watra Mrozy jedną nogą w V lidze (fotogaleria)

W meczu na szczycie siedleckiej okręgówki Watra Mrozy rozgromiła Orła Unin i ma V ligę na wyciągnięcie dłoni.

Od początku do końca spotkania Watra prezentowała się lepiej. Wyraźnie zapachniało jednak bramką dla drużyny Jaromira Kostrzewy dopiero po kwadransie gry. Marcin Kowalczyk nacierał na bramkę rywali, ale szybciej do piłki dopadł Patryk Tkaczewski. Gospodarze wyraźnie mieli swój plan na mecz i sumiennie go realizowali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 19 minucie Adrian Czajka otrzymał dobre podanie z głębi pola i przelobował Tkaczewskiego. Watra nie zadowoliła się minimalnym prowadzeniem. W 33 minucie Piotr Kowalczyk z dużym spokojem ograł rywala w polu karnym, a następnie umieścił futbolówkę w sieci. Kluczowa dla losów meczu był jednak gol Marcina Kowalczyka w 42 minucie i wszystko co wydarzyło się tuż po nim.

Były piłkarz Mazovii Mińsk Mazowiecki posłał piłkę do siatki lobem nad bramkarzem. Piłkarze Orła domagali się odgwizdania spalonego w tej sytuacji. Łukasz Korgul tak namiętnie wykłócał się z sędzią, że w przeciągu kilkunastu sekund obejrzał dwie żółte kartki i został odesłany do szatni. Po chwili jego śladami poszedł Marek Ekiert, który po pokazaniu żółtej kartki próbował z pomocą rąk spacyfikować arbitra. Orzeł schodził na przerwę przy wyniku 0:3 i boiskowej sytuacji 9 na 11.

Pomimo osłabień drużyna z Unia rozegrała niezłą drugą połowę. Można nawet powiedzieć, że Orzeł lepiej grał w dziewiątkę niż w jedenastkę. Inna sprawa, że Watra spuściła nogę z gazu. Na kwadrans przed końcem dublet skompletował Marcin Kowalczyk. W 82 minucie wynik spotkania na 5:0 ustalił rezerwowy Radosław Skóra.

14 czerwca o 18:30 Watra zagra z Wektrą Zbuczyn. Jeżeli Orzeł nie wygra swojego meczu w Węgrowie to już 10 czerwca awans mrozian stanie się faktem. W innym przypadku Watra musi wygrać z Wektrą lub w ostatniej kojce na wyjeździe z Czarnymi.

« z 2 »

03.06.23, 12:00 – Mrozy

Komnet media liga okręgowa: Watra Mrozy – Orzeł Unin 5:0 (3:0)

Bramki: Adrian Czajka 19, Piotr Kowalczyk 33, Marcin Kowalczyk 42, 75, Radosław Skóra 82

Watra: 78. Kacper Jarząbek – 8. Dawid Mrozik (59, 17. Łukasz Żera), 18. Jerzy Kowalczyk, 3. Adrian Kosyl, 11. Aleksandr Maksimowicz (71, 16. Rayan Chaieb) – 9. Filip Kąca, 6. Bartosz Osiński (59, 7. Maciej Żydkiewicz), 20. Adrian Czajka (71, 2. Radosław Skóra), 4. Marcin Kowalczyk (78, 13. Przemek Rześkiewicz) – 5. Karol Krzyżanowski (59, 19. Dominik Sujak), 10. Piotr Kowalczyk (76, 15. Kamil Kielak)

Orzeł: 22. Patryk Tkaczewski – 13. Filip Mikulski (71, 11. Artur Meloyan), 3. Marek Ekiert, 5. Łukasz Korgul, 16. Denis Dobrowolski, 17. Rafał Wielgosz (46, 18. Bartłomiej Szczęśniak) – 14. Piotr Poszytek, 9. Mariusz Dróżdż (68, 8. Piotr Wielgosz), 7. Kamil Kasprzak (62, 4. Bartosz Modras) – 15. Dawid Głaszczka (45, 10. Damian Matysiak), 6. Krystian Parzyszek (67, 2. Hubert Osiak)

Żółte kartki: Łukasz Korgul 42, 42, Marek Ekiert 43, Bartosz Modras 80

Czerwone kartki: Łukasz Korgul 42 (Orzeł, za dwie żółte), Marek Ekiert (43, za naruszenie nietykalności arbitra)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)