Remis na koniec sezonu. Pogoń zagrała dla Znicza

Pogoń Siedlce w ostatniej kolejce eWinner II ligi zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Podopieczni Macieja Soroki zakończyli rozgrywki na 8 pozycji w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem optycznej przewagi Kotwicy Kołobrzeg. Pierwszą konkretną sytuację stworzyli jednak biało-niebiescy. W 16 minucie zza pola karnego tuż nad bramką Kotwicy uderzył Damian Nowak po podaniu Marcinho. W dalszej części meczu gospodarze próbowali zagrozić bramce siedlczan. W 26 minucie Maciej Kikolski skutecznie interweniował po główce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Minutę później bramkarz Pogoni ponownie wybijał piłkę w groźnej sytuacji po centrze z narożnika. W 29 Kamil Bartoś w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek po długim podaniu Josipa Šoljicia. W 35 minucie ponownie próbował Bartoś po fenomenalnym podaniu prostopadłym, ale bez problemu interweniował Kikolski. Wszystkie inne ataki były neutralizowane przez defensorów ekipy z Siedlec. Końcówka pierwszej odsłony spotkania należała do podopiecznych Soroki. Pogoń wyszła na prowadzenie w 38 minucie. W kontrataku Cezary Demianiuk podał w pole karne, a po odbiciu przez jednego z obrońców gospodarzy do piłki dopadł Cezary Bujalski i skierował ją do siatki. W ostatniej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w słupek trafił Tomasz Lewandowski, a potem niecelnie dobijał Michał Rutkowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść siedleckiej Pogoni.

Druga połowa nie obfitowała w stuprocentowe sytuacje bramkowe. W 57 minucie nad bramką ponownie uderzył Nowak. W 66 minucie Kotwica doprowadziła do wyrównania. W pole karne dośrodkował Jakub Szarpak. Piłkę po strzale Tomasza Kaczmarka odbił Rutkowski, a do bramki skierował ją Adam Frączczak. W 86 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego interweniował Kikolski. W szóstej minucie doliczonego czasu gry blisko był Piotr Witasik, ale uderzył niecelnie. W ostatnich 10 minutach spotkania Kotwica zwiększyła intensywność ataków, by wywalczyć bezpośredni awans do pierwszej ligi. Pogoniści jednak skutecznie wybijali wszystkie piłki z pola karnego, a strzały z dystansu gospodarzy były niecelne. Nie udało im się zdobyć bramki na wagę zwycięstwa i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pogoń Siedlce zagrała dobre spotkanie i zasłużenie zremisowała z wyżej notowanym rywalem. Siedlczanie zakończyli sezon na 8 miejscu w tabeli z 11 punktami przewagi nad spadkiem i siedmioma straty do baraży. Natomiast Kotwica zajęła trzecie miejsce, przegrywając ze Zniczem Pruszków stosunkiem meczów bezpośrednich i zagra w barażach o awans. W półfinale walki o pierwszą ligę zmierzy się z Motorem Lublin.

04.06.23, 18:00 – Kołobrzeg

eWinner II liga: Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Siedlce 1:1

Bramki: Adam Frączczak 66 – Cezary Bujalski 38

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 19. Sebastian Murawski, 7. Łukasz Kosakiewicz (61, 97. Tomasz Kaczmarek) – 77. Kamil Bartoś (67, 23. Mikołaj Rakowski), 20. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić (79, 8. Michał Cywiński), 10. Paweł Łysiak, 14. Jakub Szarpak – 9. Adam Frączczak (79, 25. Jakub Bojas)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski – 29. Marcinho, 31. Ernest Dzięcioł, 99. Bartosz Wicenciak (90, 8. Kamil Włodyka), 20. Cezary Bujalski (83, 16. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk, 11. Tomasz Mamis – 9. Damian Nowak (75, 21. Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Sebastian Murawski 16, Adam Frączczak 51, Paweł Łysiak 59, Josip Šoljić 69, Mikołaj Rakowski 82, Michał Kozajda 90+2 – Cezary Bujalski 1, Damian Nowak 55, Bartosz Wicenciak 60, Ernest Dzięcioł 69, Michał Rutkowski 69, Maciej Kikolski 84, Tomasz Lewandowski 90+6, Kamil Włodyka 90+6, Maciej Soroka 90+10 (na ławce)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)