Echa po meczu z Kotwicą

W ostatnim meczu sezonu Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Jakie są echa tego pojedynku?

REMISOWY DWUMECZ

W obu pojedynkach Pogoni z Kotwicą w tym sezonie padł remis. W Siedlcach było to 0:0 w debiucie Marka Saganowskiego. Spotkania w zakończonych rozgrywkach to jedyne w historii ligowe mecze między tymi zespołami. Na pierwsze zwycięstwo którejś z drużyn będziemy więc musieli poczekać.

8 MIEJSCE NA KONIEC SEZONU

Pogoń zakończyła ten długi i trudny sezon na 8 miejscu w tabeli. Zgromadziła 48 punktów, zdobyła 41 bramek, a straciła 42. Drużyna z Siedlec wygrała 13 meczów, 9 zremisowała i odniosła 12 porażek. Jest to wynik o 2 punkty lepszy niż w poprzednim sezonie, gdy Pogoń kończyła rozgrywki na 10 miejscu z 46 oczkami na koncie. Wtedy bilans bramkowy wynosił 47:55. Najlepszym strzelcem Pogoni został Damian Nowak, który jest drugim strzelcem ligi jako autor 18 trafień. Lepszy od niego jest tylko Maciej Firlej ze Znicza Pruszków z 21 golami na koncie.

EMOCJE DO SAMEGO KOŃCA

Im bliżej było końca spotkania, tym bardziej Kotwicy zależało na zdobyciu zwycięskiej bramki. Była ona jej potrzebna, by drużyna z Kołobrzegu skończyła sezon na drugim miejscu w tabeli i bezpośrednio awansowała do pierwszej ligi. Pogoń natomiast robiła co mogła, by dowieźć remis do ostatniego gwizdka arbitra. W 84 minucie żółtą kartkę za grę na czas otrzymał bramkarz Maciej Kikolski. W doliczonym czasie gry doszło nawet do wymiany zdań pomiędzy Tomaszem Lewandowskim a trenerem Maciejem Bartoszkiem. Żółtą kartkę otrzymał też trener Maciej Soroka. Dominik Sulikowski doliczył aż sześć minut do regulaminowego czasu gry, a końcowy gwizdek zabrzmiał dopiero po 10 minutach. Mimo to Kotwicy nie udało się przechylić szali zwycięstwa na jej stronę. Zakończyła rozgrywki z taką samą ilością punktów co Znicz Pruszków i zajęła trzecie miejsce z powodu gorszego bilansu meczów bezpośrednich. W najbliższą środę zmierzy się w półfinale baraży z Motorem Lublin.

KONIEC WYPOŻYCZENIA

Po meczu z Kotwicą dobiegło końca wypożyczenie Macieja Kikolskiego z Legii Warszawa. 19-latek rozegrał 31 meczów w barwach siedleckiej Pogoni. Przepuścił w nich 37 bramek. W większości spotkań był pewnym punktem biało-niebieskich i rzadko bezpośrednio przyczyniał się do utraty gola, a często nawet ratował Pogoń w trudnej sytuacji. Młodzieżowy reprezentant Polski będzie więc zapewne dobrze wspominany przez siedlecką publiczność.

autor: Aleksander Cieciora