piątek, 22 września 2023r.

Siedlczanin pożegnany z honorami. Koniec pięknej kariery

Kamil Bobryk ogłosił zakończenie kariery. Wychowanek MKS Pogoń Siedlce został pożegnany z honorami przez jego aktualny klub – CS Vienne.

– Karierę miał Grzegorz Kacała, ja miałem fajną przygodę. Miałem okazję poznać wielu zawodników na wysokim poziomie, różne kultury rugby – mówił Bobryk na łamach naszego portalu w 2019 roku.

Przez rugbistę przemawiała jednak skromność, bowiem jego kariery wielu może mu pozazdrościć. Bobryk urodził się w 1984 roku w Siedlcach. W Pogoni Siedlce zaczął trenować, gdy miał 10 lat. Na pierwszych zajęciach pojawił się dzięki starszemu bratu, który również uganiał się za jajowatą piłkę. Niemal od początku u Bobryka było widać smykałkę do rugby. Jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji Polski. Dumnie reprezentował biało-czerwone barwy w 50 występach.

Bobryk grał w Pogoni przez kilka lat, ale potrzebował nowych wyzwań. W Polsce nie do końca je znalazł, ale ziemią obiecaną okazała się dla niego Francja. Grał w Épernay i CA Saint-Étienne, ale swoje miejsce na ziemi znalazł w CS Vienne. Barwy tego klubu reprezentował od 2011 do 2023 roku. Jego pobyt w Les Drapiers spiął się piękną klamrą – w pierwszym sezonie wywalczył z drużyną mistrzostwo Fédérale 2, a w ostatnim awans do Nationale (trzeci poziom rozgrywkowy).

Siedlczanin został pożegnany z pełnymi honorami przez CS Vienne. Nie może to dziwić, ponieważ spędził w nim ponad dekadę życia. Pod koniec kariery łączył obowiązki młynarza z pracą z grupami młodzieżowymi. Bobryk posiada najwyższe uprawnienia trenerskie i wkrótce być może sprawdzi się w roli trenera seniorów.

 

źródło: własne; foto: zrzut ekranu / CS Vienne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że Kamil Bobryk zakończył karierę sportową w niespodziewany momencie boto Był Bardzo dobry zawodnik i Bardzo ambitny jako zawodnik pogoni awenty siedlce i reprezentacji Polski osiągnął bardzo wiele sukcesów sportowych miał bardzo wiele osiągnięć jeżeli chodzi o tą dyscyplinę sportową był pracowity co Było widać na boisku Błyszczał formą i był Bardzo dobrze przygotowany zarówno DO meczów pogoni Siedlce jAk i reprezentacji Polski szkoda żeodchodzisz od rugby byłeś bardzo dobrym zawodnikiem dzięki tej dyscyplinie będziesz bardzo dobrze zapamiętany przez kibiców i przez trenerów siedleckiego klubu sportowego Pogoń Siedlce jAk i przez kibiców reprezentacji Polski

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;