poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Drogowskaz na klasę okręgową (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce w meczu przedostatniej kolejki Decathlon V ligi uległa GKS Jedlińsk 0:2.

Przez większą część spotkania na boisku trwał wyrównany pojedynek, bez wskazania na którąkolwiek ze stron. Ze strony Pogoni dobrze wyglądał Tomasz Wiewiórka, kilkakrotnie na bramkę Pape Amadou Samba uderzał Dawid Jastrzębski. Goście również zagrozili bramce Mateusza Wróblewskiego strzałami Filipa Lecha i Roberta Wrońskiego. Do przerwy bramki nie padły.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo dobrej sytuacji Kacpra Stankiewicza, który po podaniu Jastrzębskiego z dogodnej pozycji trafił w bramkarza. Od 53 minuty GKS musiał grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Wrońskiego za uderzenie Kacpra Mitrzaka. Kolejne minuty to próby strzałów z dystansu Pogonistów, które nie zagroziły bramce przyjezdnych. W 76 minucie drugą czerwoną kartkę w spotkaniu ujrzał zawodnik z Jedlińska. Ukarany został Bartłomiej Zenik za obrazę sędziego. Wydawało się, że grająca w przewadze dwóch zawodników Pogoń w końcu zdobędzie upragnioną, zwycięską bramkę. Tak się jednak nie stało. Co gorsza, to goście dwukrotnie skarcili młody zespół biało-niebieskich. Najpierw, w 82 minucie Dominik Woźniak trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego, a trzy minuty później po indywidualnej akcji rezerwowy Patryk Szubiński ustalił wynik spotkania na 2:0. W doliczonym czasie gry siedlczanie próbowali zmniejszyć straty, ale brakowało skuteczności.

Aby utrzymać się w Decathlon V lidze MKP Pogoń II Siedlce musi w ostatniej kolejce (18 czerwca, 15:00) pokonać na wyjeździe Płomień Dębe Wielkie.

Spadek Pogoni II lub Płomienia do siedleckiej klasy okręgowej oznacza, że z okręgówki spadną dwa ostatnie zespoły (Wilga Miastków Kościelny oraz Kosovia Kosów Lacki lub Kolektyw Oleśnica), zaś klasę A opuści ostatnia Jutrzenka Cegłów.

« z 3 »

11.06.23, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – GKS Jedlińsk 0:2 (0:0)

Bramki: Dominik Woźniak 82, Patryk Szubiński 85

Pogoń II: 12. Mateusz Wróblewski – 17. Wiktor Koczkodaj, 16. Adam Lewkowski, 14. Bartosz Mlonek (87, 19. Tomasz Borkowski), 24. Szymon Mucha – 11. Tomasz Wiewiórka (87, 25. Filip Grochala), 18. Adrian Wrzosek (75, 8. Dawid Dobrzański), 20. Kacper Mitrzak (80, 10. Wojciech Kisieliński), 23. Patryk Rojek, 21. Kacper Stankiewicz – 7. Dawid Jastrzębski

Jedlińsk: 1. Pape Amadou Samb – 19. Michał Wasilewski, 11. Adrian Kobza, 4. Dariusz Mortka, 14. Piotr Dobosz – 16. Filip Lech, 6. Dominik Woźniak, 2. Robert Wroński, 10. Bartłomiej Zenik, 7. Mateusz Kołodziejczyk (78, 18. Kacper Nowakowski) – 5. Oskar Miturski (46, 8. Patryk Szubiński)

Żółte kartki: Kacper Mitrzak 75, Szymon Mucha 88 – Dominik Woźniak 41, Michał Wasilewski 52

Czerwone kartki: Robert Wroński 53 (Jedlińsk, za uderzenie przeciwnika), Bartłomiej Zenik 76 (Jedlińsk, za obrazę sędziego)

Sędzia: Krzysztof Głuszek (Warszawa)