czwartek, 2 maja 2024r.

Uprzejmości tylko przed pierwszym gwizdkiem. Wektra wygrała z mistrzem ligi (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn potrzebowała 14 minut, aby osiągnąć trzybramkowe prowadzenie z Watrą Mrozy. Zabójczy początek przesądził o wygranej drużyny Damiana Krasuskiego.

Watra przystępowała do meczu pewna swego. Już w weekend z racji porażki Orła Unin w Węgrowie stało się jasne, że w przyszłym sezonie mrozianie będą występować w V lidze. Wektra, doceniając sukces rywali, przywitała gospodarzy szpalerem. To był koniec uprzejmości ze strony drużyny z gminy Zbuczyn.

W 40 sekundzie spotkania Łukasz Żera sfaulował Miłosza Lubelskiego. A że do przewinienia doszło w szesnastce gospodarzy to sędzia Karol Wójcik wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Emil Michalak i się nie pomylił. Wektra nie zadowoliła się jednym trafieniem. W 9 minucie po centrze Damiana Prokurata z rzutu wolnego, Michalak zgrał do środka, a Jakub Bobryk wpakował piłkę do bramki. Pięć minut później było już 3:0. Mateusz Zawolski nie utrzymał futbolówki po wstrzeleniu Lubelskiego, a z prezentu skorzystał Krystian Musiejczuk. Do przerwy więcej goli nie było.

Po zmianie stron Watra zaprezentowała się lepiej. Na drodze do zmiany wyniku przez długi czas stał jednak Ernest Zbieć, który w kilku sytuacja bronił wręcz kapitalnie. Golkiper wypożyczony z Pogoni Siedlce szczególnie zachwycił w 70 minucie, kiedy tylko w sobie wiadomy sposób odbił piłkę po strzale Adriana Czajki z kilku metrów. W 74 minucie gospodarze wreszcie dopięli swego. Piotr Kowalczyk wykorzystał sytuację sam na sam i wskrzesił nadzieje na odrobienie strat. Bohater szybko stał się antybohaterem. W 79 minucie w odstępie kilku sekund Piotr Kowalczyk obejrzał dwie żółte kartki, a co za tym idzie czerwoną, za krytykowanie orzeczeń arbitra. W tym momencie mecz mógłby się skończyć. Watra nie miała argumentów, aby pokusić się o bramkę kontaktową, zaś Wektra włączyła tryb oszczędnościowy. Team Damiana Krasuskiego wygrał 3:1.

W końcówce doszło do ciekawej zmiany: Jakuba Bobryka zmienił jego młodszy brat Michał (rocznik 2007).

18 czerwca o 18:00 w ostatnim meczu sezonu Wektra podejmie Kosovię Kosów Lacki.

« z 2 »

14.06.23, 18:35 – Mrozy

Komnet media liga okręgowa: Watra Mrozy – Wektra Zbuczyn 1:3 (0:3)

Bramki: Piotr Kowalczyk 74 – Emil Michalak 2 (k), Jakub Bobryk 9, Krystian Musiejczuk 14

Watra: 1. Mateusz Zawolski (82, 27. Wojciech Szelągowski) – 17. Łukasz Żera (46, 5. Karol Krzyżanowski), 11. Aleksandr Maksimowicz, 18. Jerzy Kowalczyk, 3. Adrian Kosyl (78, 15. Kamil Kielak), 19. Dominik Sujak (46, 20. Adrian Czajka) – 9. Filip Kąca (78, 13. Przemek Rześkiewicz), 6. Bartosz Osiński (83, 16. Rayan Chaieb), 7. Maciej Żydkiewicz (67, 23. Radosław Skóra), 4. Marcin Kowalczyk – 10. Piotr Kowalczyk

Wektra: 91. Ernest Zbieć -18. Jakub Grodzicki, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 27. Krystian Musiejczuk, 34. Bartosz Karczmarek (84, 29. Dominik Bogusz), 19. Przemysław Jasiński, 7. Paweł Klewek (77, 5. Kamil Golec), 26. Miłosz Lubelski (79, 87. Bartosz Chomka) – 10. Jakub Bobryk (90+1, 3. Michał Bobryk)

Żółte kartki: Łukasz Żera 41, Piotr Kowalczyk 79, 79 – Bartosz Karczmarek 81, Damian Prokurat 86

Czerwona kartka: Piotr Kowalczyk 79 (Watra, za dwie żółte)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)