niedziela, 23 czerwca 2024r.

PSG KPS Siedlce zaprezentował nowych graczy

PSG KPS Siedlce ogłosił kilku nowych siatkarzy, którzy w przyszłym sezonie występować będą w drużynie Witolda Chwastyniaka.

Po sezonie drużyna z Siedlec przeszła dużą rewolucję kadrową. W zespole pozostało jedynie dwóch siatkarzy: libero Adrian Potera oraz przyjmujący Arkadiusz Kościółek. Nowym trenerem został Witold Chwastyniak, który najpierw w latach 2010-13 występował w Siedlcach jako zawodnik. Potem w roli pierwszego szkoleniowca wrócił do KPS przed rozgrywkami 2015-16. Najlepszy dla drużyny był sezon 2016-17, w którym siedlczanie sięgnęli po brązowy medal I ligi.

Kto występował będzie w zespole z Siedlec? Ostatnim graczem, którego zaprezentował PSG KPS jest Michał Kozłowski. To 22-letni środkowy, który w swojej karierze występował między innymi w AGH Kraków oraz Legii Warszawa. O miejsce w pierwszym składzie rywalizował będzie między innymi z Jakubem Tubiakiem, który ostatnie dwa sezony spędził w Chrobrym Głogów.

Rozgrywającym PSG KPS będzie Jan Tomczak. To doświadczony zawodnik, który w swoim CV może zapisać sobie grę w Ślepsku Suwałki, Krispolu Września, Olimpii Sulęcin czy Lechii Tomaszów Mazowiecki.  Jak informowaliśmy wcześniej, nowym atakującym KPS będzie Wiktor Kłek z Astry Nowa Sól.

Nowym przyjmującym drużyny prowadzonej przez Witolda Chwastyniaka został Jędrzej Bąkiewicz, dla którego sezon 2023/2024 będzie pierwszym spędzonym na parkietach I ligi. Przez ostatnie lata młody zawodnik rozwijał się w Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Kolejnym przyjmującym będzie Jakub Czyżowski, który wraca do Polski po dwuletniej grze w Austrii.

 

źródło: własne, foto: KPS Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Widać że jest bardzo duże zapotrzebowanie jeśli chodzi o nowych zawodników w zespole kps siedlce i bardzo dobrze bo nowi zawodnicy wnaszej drużynie się przydadzą do gry w kps siedlce

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;