sobota, 9 grudnia 2023r.

Półmaraton Zbucki na piątkę, a nawet na szóstkę! (fotogaleria)

Choć Półmaraton Zbucki ma krótką historię to już ma się czym pochwalić. Druga edycja okazała się sukcesem sportowym i organizacyjnym.

Dobra organizacja, hojne nagrody i tłumy biegaczy – tak w skrócie można opisać drugą edycję Półmaratonu Zbuckiego. Ogółem w zawodach wzięło udział około 600 osób.

– Był półmaraton, biegi dzieci, była piątka. Na taką też ocenę zasługują organizatorzy, a nawet na szóstkę – mówił Robert Celiński, jeden z ambasadorów imprezy biegowej.

Co się złożyło na „dobrą organizację”? Umiejętne rozplanowanie wyścigów. Zaczęło się od wyścigów dzieci i młodzieży, następnie na trasę wyruszyli półmaratończycy, a na koniec miłośnicy popularnej „piątki” – najpierw biegacze, później kijkarze. W rolę mistrza ceremonii ponownie wcielił się Marcin Rosłoń – dziennikarz i komentator Canal+. Trasa została dokładnie wymierzona i uzyskała atest. Ponadto dla biegaczy przygotowano punkty odżywiania. A po biegu mogli zasmakować w przysmakach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zbuczyn.

Bieg na 100 metrów

Dziewczyny

1. Patrycja Zbucka
2. Alicja Jóźwik
3. Oliwia Romaniuk

Chłopcy

1. Adam Rowicki
2. Franciszek Krasucki
3. Franciszek Gorzkowski

200 metrów

Dziewczyny

1. Alicja Biernacka
2. Weronika Wilczyńska
3. Alicja Ławecka

Chłopcy

1. Antoni Jasiński
2. Tymoteusz Trojanowski
3. Jakub Jarek

400 metrów

Dziewczyny

1. Zofia Grzegrzółka
2. Aleksandra Kupińska
3. Łucja Karpiarz

Chłopcy

1. Kacper Rudzki
2. Piotr Izdebski
3. Franciszek Kubak

600 metrów

Dziewczyny

1. Malwina Turek
2. Kinga Orzyłowska
3. Emilia Samoćko

Chłopcy

1. Antoni Posiadała
2. Aleks Jóźwiak
3. Kacper Jastrzębski

1000 metrów

Dziewczyny

1. Alicja Pawlusiewicz
2. Zuzanna Jarek
3. Dominika Śledź

Chłopcy

1. Kacper Chromiński
2. Bartosz Samoćko
3. Szymon Biaduń

« z 10 »

W półmaratonie najlepiej spisali się reprezentanci Ukrainy. Wśród panów triumfował Mykoła Mewsza z Charkowa, zaś wśród pań Maryna Nemczenko z tego samego miasta. Drugie i trzecie miejsce w rywalizacji mężczyzn zajęli biegacze Achillesa Leszno – Raman Adamowicz i Uładzisłau Pramau. Za Nemczenko na linię mety dotarły Swietłana Sawko oraz Ewa Jagielska z Wyszkowa.

WYNIKI PÓŁMARATON

Zbucką Piątkę wygrał Andrzej Starzyński z Końskowoli. Drugi był Kamil Młynarz z Łęcznowoli, zaś trzeci Kajetan Przestrzelski z Siedlec. Jeżeli chodzi o rywalizację kobiet to zwyciężyła Julia Szymkowicz z Łowicza, która wbiegła na metę przed Mariolą Kłopotowską-Sawą z Siemiatycz i Katarzyną Pielak z Warszawy.

WYNIKI 5 KM

Andrzej Dziedziewicz z Warszawy, Arkadiusz Zdanowicz ze Stanisławowa oraz Krzysztof Frąckowiak z Siedlec – oto najlepsza trójka w Nordic Walkingu. Wśród pań 5-kilometrową trasę z kijkami najszybciej pokonała Zuzanna Bielecka z Warszawy. Druga była Alicja Słowińska z Siedlec, a trzecia Teresa Hryciuk z Białej Podlaskiej.

WYNIKI NW 5 KM

W poszczególnych wyścigach nagrodzeni, i to finansowo, zostali także najlepsi biegacze z gminy Zbuczyn. Szczodrością popisali się Krzysztof Frąckowiak i Alicja Słowińska (oboje z klubu Świadomi Siedlce), którzy przekazali swoje nagrody na rzecz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci reprezentowanego przez Tomasza Skórę.

Skóra, poza odebraniem czeków i zajęciem miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej, miał jeszcze jedną ważną rolę do odegrania. Wraz z wójtem Hubertem Pasiakiem zachęcił wszystkich do udziału w Twardej Skórze. Wyścig dookoła powiatu siedleckiego odbędzie się 26 sierpnia na dwóch dystansach – dłuższym (212 km) i krótszym (109 km). Start i meta Twardej Skóry zostaną zlokalizowane w Zbuczynie.

Zwieńczeniem półmaratonowych emocji była loteria fantowa. Najbardziej pożądaną nagrodą był rower. Trafił on do Daniela Kordka ze Zbuczyna. Równie cennym fantem był talon na opony za 3000 złotych. Pojechał on do Ożarowa Mazowieckiego, skąd pochodzi Teresa Filipowicz. W trakcie loterii rozdano wiele cennych nagród i voucherów.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Noto dobrze że jest sukces bo tojest ważne żeby ten sukces osiągnąć i cieszyć się nim

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;