sobota, 4 maja 2024r.

Udany debiut trenera

Pogoń Siedlce w pierwszym meczu okresu przygotowawczego wygrała ze Zniczem Pruszków 2:0 po golach Mateusza Majewskiego i Tomasza Mamisa.

W pierwszej połowie pierwszego meczu za kadencji trenera Marka Brzozowskiego biało-niebiescy zaprezentowali się z dobrej strony. Już w 6 minucie spotkania celny strzał oddał Cezary Bujalski, ale skutecznie interweniował bramkarz. Dwie minuty później zza pola karnego uderzał Mateusz Majewski, ale jego strzał nie sprawił większych problemów bramkarzowi Znicza. W kolejnych minutach gra przeniosła się bardziej do środka pola, a obie drużyny skutecznie neutralizowały ataki przeciwników. W 34 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie, gdy Cezary Demianiuk zagrał ze skrzydła w pole karne, a piłkę do siatki skierował Majewski. Piłkarze pierwszoligowca nie stworzyli do przerwy poważnego zagrożenia pod bramką siedlczan. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść siedleckiej Pogoni.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się znacząco. Podopieczni Brzozowskiego nie forsowali tempa i na spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 64 minucie udało się podwyższyć prowadzenie. Wtedy z granicy pola karnego akcję Pogoni pięknym strzałem w okienko wykończył Tomasz Mamis. W 76 strzelec drugiej bramki oddał niegroźny strzał pewnie obroniony przez bramkarza. Piłkarze Mariusza Misiury najlepszą szansę mieli w 82 minucie, gdy strzał głową piłkarza Znicza po rzucie rożnym obronił nowy golkiper Pogoni Jakub Burek wypożyczony z Wisły Płock. Gościom nie udało się jednak przełamać dobrze zorganizowanej defensywy gospodarzy i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni 2:0.

Marek Brzozowski ma za sobą udany debiut na ławce trenerskiej drużyny z Siedlec. Prowadzona przez niego Pogoń zagrała dobre spotkanie z ofensywnym nastawieniem. Napastnicy nie stworzyli może wielu okazji, ale byli wystarczająco skuteczni, by dwa razy pokonać bramkarza gości. Na pochwałę zasługuje również obrona, która skutecznie uniemożliwiała przeciwnikom tworzenie sytuacji bramkowych. W ten sposób udało się pokonać rywala, który niedawno wywalczył awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Po tym sparingu można mieć nadzieję na dobre wyniki nowego szkoleniowca, jednak na poważne oceny przyjdzie czas po pierwszych meczach ligowych.

8 lipca o 12:00 Pogoń podejmie Wisłę Puławy, a o 15:00 Mazovię Mińsk Mazowiecki.

01.07.23, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Majewski 34, Tomasz Mamis 64

Pogoń: (1 połowa) Jakub Kowynia – Przemysław Misiak, Tomasz Lewandowski, Jakub Okusami – Cezary Bujalski, Ernest Dzięcioł, Damian Szuprytowski, Damian Pawłowski, Krystian Miś – Mateusz Majewski, Cezary Demianiuk. (2 połowa) Jakub Burek – Ernest Dzięcioł, Paweł Łydkowski, zawodnik testowany – Tomasz Mamis, Jakub Sinior, Kamil Włodyka, Bartosz Wicenciak, Hubert Derlatka – Damian Nowak, Danny Babor

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)