sobota, 4 maja 2024r.

Czesko-puławski sparing w Siedlcach (fotogaleria)

Wisła Puławy zremisowała 2:2 z MFK Karviná w sparingu rozegranym w Siedlcach.

W pierwszym kwadransie spotkania działo się sporo. Wisła mogła objąć prowadzenie po rzucie karnym Mateusza Klichowicza, lecz bramkarz beniaminka czeskiej Ekstraklasy był górą. W 11 minucie Czesi objęli prowadzenie, lecz Duma Powiśla szybko odpowiedziała trafieniem Kamila Kargulewicza. Do przerwy było 2:1 dla Wisły. W 30 minucie akcję oskrzydlającą akcję Kargulewicza na bramkę zamienił Dawid Retlewski.

Pierwszą połowę oglądał Marek Brzozowski wraz ze swoim sztabem. Już w sobotę o 12:00 Pogoń zmierzy się w sparingu z Wisłą.

Po zmianie stron na placu gry pojawiło się wielu zawodników testowanych, w tym Bartłomiej Olszewski (ostatnio Stal Stalowa Wola, a wcześniej Pogoń Siedlce) oraz pochodzący z Mińska Mazowieckiego Janusz Nojszewski. Roszady odbiły się na grze II-ligowca z Puław. MFK Karviná zdecydowanie poprawiła swoją grę i doprowadziła do wyrównania.

W sztabie szkoleniowym Wisły udało się dostrzec Macieja Sorokę, który dokończył sezon 2022-23 jako pierwszy trener Pogoni.

Jeżeli chodzi o innych byłych pracowników MKP to Dawid Smug wylądował w III-ligowej Warcie Gorzów Wielkopolski. W ciągu półtora roku w Siedlcach golkiper rozegrał pięć spotkań w pierwszej drużynie.

05.07.23, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Wisła Puławy – MFK Karviná 2:2 (2:1)

Bramki: Kamil Kargulewicz 15, Dawid Retlewski 30 – Aboubacar Traoré 11, Lucky Ezeh 75

Żółta kartka: Łukasz Wiech

Sędzia: Mateusz Jenda (Siedlce)