Remis w test-meczu z Mazovią (fotogaleria)

Multum testowanych zawodników wystąpiło w sparingu Pogoni Siedlce z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Pomimo sporej grupy testowanych zawodników to Pogoń jako pierwsza stworzyła zagrożenie. W 5 minucie zawodnik testowany II podał do zawodnika testowanego III, a ten uderzył obok bramki. Potem do głosu doszła Mazovia. IV-ligowiec z Mińska Mazowieckiego po raz pierwszy był prowadzony przez nowego trenera Alana Grabka. Dwie dogodne okazje miał Michał Bondara, jednak dobrze w siedleckiej bramce spisywał się Patryk Szatkowski. Dosyć niespodziewanie siedlczanie objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Oliwier Jurczak we własnej szesnastce sfaulował zawodnika testowanego II. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Paweł Łydkowski i pewnym strzałem w środek ustalił wynik do przerwy na 1:0.

Po zmianie stron Mazovia zagrała dużo lepiej niż Pogoń. W 62 minucie Bondara strzałem z kilku metrów w okienko doprowadził do wyrównania. Mińszczanie dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, ale nie zdołali znaleźć sposobu na Krzysztofa Popiołka (rocznik 2006). Najbliżej szczęścia był Dominik Sadzawicki, jednak młody golkiper nie dał się zmylić po rykoszecie od muru. Sparing zakończył się remisem 1:1.

14 lipca o 17:00 w próbie generalnej przed startem II ligi Pogoń podejmie rezerwy Legii Warszawa.

08.07.23, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:1 (1:0)

Bramki: Paweł Łydkowski 43 (k) – Michał Bondara 62

Pogoń: 97. Patryk Szatkowski (59, 1. Krzysztof Popiołek) – 20. zawodnik testowany I (66, 18. Wiktor Koczkodaj), 2. Szymon Mucha (32, 66. Radosław Droń), 15. Paweł Łydkowski, 5. Sebastian Weremko (79, 25. Kuba Prachnio), 27. zawodnik testowany II (46, 9. zawodnik testowany VI) – 8. zawodnik testowany III (83, 11. Tomasz Mamis), 10. zawodnik testowany IV, 7. zawodnik testowany V (83, 98. Wojciech Kisieliński), 11. Tomasz Mamis (66, 14. Dawid Dobrzański) – 21. zawodnik testowany V (46, 23. zawodnik testowany VII)

Mazovia: (I połowa) 1. zawodnik testowany I – 15. Michał Wołos, 5. Oliwier Jurczak, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 11. Eryk Więdłocha – 20. Bartosz Malesa, 13. Kamil Szczęsny, 17. zawodnik testowany II (23, 80. zawodnik testowany III) – 19. Michał Bondara, 10. Wojciech Wocial. (II połowa) 1. zawodnik testowany I (62, 30. Cezary Osuch) – 7. Jakub Zatorski, 26. Dominik Sadzawicki, 18. zawodnik testowany IV, 13. zawodnik testowany V – 24. Jan Proczek, 9. Kamil Szczęsny, 23. Tomasz Nieścieruk, 80. zawodnik testowany III, 17, zawodnik testowany II – 19. Michał Bondara

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)