środa, 8 maja 2024r.

Remis z nietrafionymi karnymi w tle

Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z ŁKS II Łódź w pierwszej kolejce II ligi. Piłkarze obu drużyn zmarnowali duże szanse w postaci rzutów karnych.

W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie wypracowała wyraźnej przewagi. Obie drużyny neutralizowały swoje ataki. Pogoń nie była w stanie znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę przeciwnika. W 8 minucie Nelson Balongo oddał strzał zablokowany przez defensora Pogoni. W 32 minucie Ricardo Gonçalves do Nascimento został sfaulowany przez Krystiana Misia w polu karnym Pogoni i rezerwy ŁKS dostały rzut karny. Jedenastkę wykonywał Balongo, ale Jakub Kowynia obronił jego strzał w prawy dolny róg bramki. Pogoń pierwszą okazję stworzyła w 37 minucie, wtedy po dośrodkowaniu niecelny strzał na bramkę gości oddał Robert Majewski. W 43 minucie zza pola karnego obok bramki uderzył Ernest Dzięcioł. Chwilę później strzału z dystansu spróbował Cezary Demianiuk, lecz piłka znów poleciała obok bramki rywali. Pierwsza połowa zakończyła się szczęśliwym dla biało-niebieskich remisem 0:0.

W drugiej odsłonie meczu obie ekipy stworzyły znacznie więcej sytuacji podbramkowych. W 48 minucie z dystansu uderzył Piotr Pyrdoł, ale skutecznie interweniował Michał Kołba. W 49 Pogoń dostała rzut karny po faulu na Robercie Majewskim. Jedenastki nie wykorzystał jednak Mateusz Majewski, który uderzył nad bramką. Cztery minuty później do Mateusza Majewskiego dośrodkował Lukáš Hrnčiar, ale uderzył niecelnie. W 56 minucie Balongo niecelnie główkował w bramkę Pogoni po centrze. Minutę potem Kowynia interweniował po strzale Władysława Ochronczuka. W 59 minucie ŁKS wyszedł na prowadzenie. Gola strzelił Jan Łabędzki po dośrodkowaniu po ziemi Mikołaja Lipienia. Pogoń odpowiedziała już w 60 minucie, gdy po indywidualnej akcji piłkę w bramce umieścił Miś. W 68 minucie Kołba wybił piłkę na rzut rożny po strzale biało-niebieskich. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Hrnciara z rożnego szansę zmarnował Robert Majewski. Chwilę potem celny strzał obroniony przez Kołbę oddał Damian Szuprytowski. W 82 minucie niecelnie z rzutu wolnego na bramkę Pogoni uderzył Oskar Koprowski. W końcowych minutach regulaminowego czasu gry nad bramką, z woleja uderzył debiutant w Pogoni Dawid Burka. W doliczonym czasie po dośrodkowaniu Kołba obronił strzał Szuprytowskiego, a Przemysław Misiak dobił piłkę do bramki. Gol nie został uznany przez sędziego. Wynik się już nie zmienił i Pogoń zremisowała z ŁKS II Łódź 1:1 w meczu inaugurującym sezon 2023-2024 II ligi.

Debiut w Pogoni zaliczył m.in. Piotr Pyrdoł, w przeszłości grający w ŁKS.

Przed meczem, klub poinformował że nowym zawodnikiem biało-niebieskich został 17-letni pomocnik Oliwier Myszkowski. Wychowanek FEA Łąck reprezentował w przeszłości ponadto juniorów Escoli Varsovii i Zagłębia Lubin. Miniony sezon spędził w młodzieżowym zespole Widzewa Łódź.

Za tydzień (sobota, 29 lipca, 17:00) MKP Pogoń zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola.

21.07.23, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – ŁKS II Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: Krystian Miś 60 – Jan Łabędzki 59

W 35 minucie Nelson Balongo (ŁKS II) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Kowynia obronił).

W 51 minucie Mateusz Majewski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 4. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 3. Robert Majewski – 20. Cezary Bujalski (83, 23. Hubert Derlatka), 31. Ernest Dzięcioł, 99. Bartosz Wicenciak (46, 43. Lukáš Hrnčiar), 18. Piotr Pyrdoł (66, 7. Damian Szuprytowski), 10. Krystian Miś (83, 14. Dawid Burka) – 21. Mateusz Majewski, 56. Cezary Demianiuk

ŁKS II: 1. Michał Kołba – 2. Mateusz Bąkowicz, 13. Adrien Louveau, 15. Oskar Koprowski, 23. Jowin Radziński – 3. Jędrzej Zając (74, 24. Jakub Pawłowski), 7. Władysław Ochronczuk, 10. Ricardo Gonçalves do Nascimento (85, 14. Hugo Ista), 8. Jan Łabędzki (74, 22. Antoni Młynarczyk), 17. Mikołaj Lipień – 9. Nelson Balongo (85, 21. Łukasz Dynel)

Żółte kartki: Robert Majewski 21, Damian Szuprytowski 71, Paweł Księżopolski 72 (na ławce), Bartosz Kowalczyk 74 (na ławce), Przemysław Misiak 81, Dawid Burka 90+3 – Władysław Ochronczuk 29, Mikołaj Lipień 46, Łukasz Dynel 90+6

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)