środa, 27 września 2023r.

Henryk Brodowski: Sport w gminie Siedlce stoi na wysokim poziomie

Wywiad z wójtem gminy Siedlce, Henrykiem Brodowskim.

Gmina Siedlce niedawno świętowała 50-lecie. W trakcie uroczystości nagrodzono zasłużonych dla gminy w różnych sferach życia.

To prawda niedawno obchodziliśmy 50-lecie gminy Siedlce. To duża gmina i jestem przekonany, że warto było tę uroczystość zrobić. Tym bardziej, że przyjechał do nas zespół Mazowsze, który również obchodził swój jubileusz. W związku z tym udało się połączyć dwa święta w jedno. Warto dodać, że gmina Siedlce nie poniosła żadnych kosztów, by opłacić występ zespołu. Była to miła współpraca między zespołem a gminą i za to dziękuję. A przy okazji 50-lecia zostały wyróżnione i nagrodzone osoby, które pracowały na rzecz rozwoju gminy Siedlce, to był wspaniały czas wspomnień i docenienie ludzi, którzy pracowali w trudnych warunkach. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni, a uroczystość była wielka. Mieszkańców i gości przybyło blisko 500 osób.

Kto zasłużył na wyróżnienie za działalność sportową na terenie gminy Siedlce?

Jedno z ważnych wspomnień to działalność WLKS, który niemal od zawsze jest związany z gminą Siedlce. Nasi młodzi mieszkańcy trenują w tym klubie i zdobywają medale, nie tylko w powiecie czy województwie, ale też na arenie międzynarodowej. Jesteśmy z nich dumni, więc zostali wyróżnieni. Od niedawna mamy też drugi klub sportowy – Armię Żelków. W pierwszym roku swojej gry awansowała do wyższej ligi. Armia została wyróżniona, doceniona i będziemy jej pomagać, by rozwijała się na terenie naszej gminy. Nie zapomnieliśmy również o dokonaniach Olimpu Stok Lacki. To dla nas bardzo ważne, by młodzież i dzieci poza nauką i grą na komputerze zajmowała się czymś więcej. Stare przysłowie, w które ja wierzę, mówi, że sport to zdrowie.

Czy wnioski o stypendia sportowe zostały już rozpatrzone?

Wniosków o stypendia wpłynęło 25, w tym trzy dla szkoleniowców. Trenerzy to są ważni ludzie, cierpliwi i umiejętni, które pomagają zawodnikom i promują naszą gminę. Po rozpatrzeniu wniosków przez komisję oświaty, bezpieczeństwa i spraw społecznych Rada Gminy uznała, że należy przyznać  nagrody i stypendia. Podpisałem już decyzje o przyznaniu stypendiów sportowych. To forma zachęty i dla zawodników, i dla trenerów, by angażowali się w sportowe życie gminy Siedlce. Chcę podkreślić, że w naszych zespołach oświatowych mamy również zdolną i dobrą młodzież, mamy klasy sportowe i one osiągają dobre wyniki w sporcie. Dyrektorzy doceniają uczniów i nauczycieli, dlatego myślę, że sport w gminie Siedlce stoi na wysokim poziomie.

Czy młodzież potrzebuję zachęty do uprawiania sportu?

Kiedy jestem w naszych zespołach oświatowych to zawsze zachęcam młodzież do sportu. Bywam też na zawodach organizowanych przez WLKS. Mieszkańcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju zawodach, a ja to bardzo doceniam. Zawsze powtarzam, by rozwijać się w tym zakresie.

Wspomniał pan o Armii. Co z jej boiskiem? Jeszcze jeden awans i może być problem…

Jeśli chodzi o boisko to w Chodowie jest pełnowymiarowe. Armia może na nim grać w Klasie A, bo trzeba było jedynie przestawić bramki, by poszerzyć boisko o pół metra. Gmina już to wykonała. Jeśli chodzi o Armię Żelków to rozmawiam z prezesem i całym zarządem. Jeśli tylko zorganizują akademię to będziemy robić wszystko, by powstało nowe boisko w Żelkowie, pełnowymiarowe, ze wszystkimi standardami. Jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących zakupu działki pod to boisko. W 2024 roku może wszystko się ziścić, bo nam zależy, by młodzież się rozwijała. Mamy nowe boisko w Zespole Oświatowym w Żelkowie i może z niego korzystać młodzież z całego rejonu.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

NOWY STADION DLA armi

ps. POGOŃ PO CO WY GRADZIE JAK WY KIBICÓW NIE MACIE…..TYLKO ARMIA RKS ORAZ RTS WIDZEW ŁÓDZ FC Siedlce

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;