piątek, 22 września 2023r.

Echa po meczu ze Stalówką

W sobotnie popołudnie Pogoń Siedlce wygrała 2:0 ze Stalą Stalowa Wola. Jakie są echa tego pojedynku?

KOLOROWA SOBOTA

Aż trudno połapać się ile i komu kartoników pokazał Aleksander Kozieł w meczu Pogoń – Stal. Pewne są trzy czerwone kartki (wszystkie dla gospodarzy) i kilkanaście żółtych, co najmniej 13. Sędzia tłumaczył się, że jedynie stosuje się do wytycznych. Jeżeli dotyczą one psucia piłkarskich widowisk i krzywdzenia jednej z drużyn – to zostały wypełnione w 100%.

DEMIANIUK SHOW

Cezary Demianiuk stanął na wysokości zadania w arcytrudnym momencie. Po raz kolejny w swojej historii ustrzelił dublet. Pierwszy raz dokonał tego w 2013 roku w barwach Orląt Łuków przeciwko Stali Sanok. 17 maja 2015 roku w pamiętnym meczu Czarka z Arką Gdynia (4:4) również trafił dwukrotnie. Trzy lata później Demianiuk ustrzelił dublet w przegranym 3:4 spotkaniu ŁKS Łomża z Bronią Radom. W 2020 roku wychowanek Pogoni, grając w Olimpii Elbląg, trafił dwa razy ze Stalówką… Ostatni dublet Demianiuka to 22 sierpnia 2021 rok i wygranym 4:2 mecz z Motorem Lublin.

NIECHĘTNI REMISOM

W 10 dotychczasowych spotkaniach pomiędzy Pogonią a Stalówką nigdy nie padł remis. Tradycja została podtrzymana. Po najbardziej świeżej wygranej bilans to 7 wygranych siedlczan i cztery rywali. Bramki? 18:12 na korzyść Pogoni.

NA KONIEC SOBIE POGADALI

Po meczu piłkarze Stalówki musieli wysłuchać wielu cierpkich słów od swoich kibiców, którzy przyjechali do Siedlec w sile kilkudziesięciu. Popularna rozmowa wychowawcza trwała kilka dobrych minut. Przy ogrodzeniu trwała wymiana mocnych argumentów, ale wniosek był jeden: kolejna taka porażka nie może Stali się przydarzyć.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo chłopaki!!! Duch zespołu i patent na Stalową Wolę zaszczepił w nas jeszcze Bartek Tarachulski. Dziękujemy!

cfely won z tej strny pedale zardzewialy.

Ani po Tarachulskim, ani po jego metodach, tym bardziej po jego zespole nie ma w Pogoni śladu. To inni zawodnicy i wszystko inne dookoła drużyny. O jakich duchach piszesz ? Przyjmij wyrazy współ czucia z powodu pogłebiającej się u Ciebie paranoi „tarachulszczyzmu”.

współczucia oczywiście

Widac ze Ciebie tez Tarachulski „zaszczepil”

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;