czwartek, 23 maja 2024r.

Pierwsze derby Siedlec od lat

6 sierpnia dojdzie do piłkarskich derbów Siedlec. To pierwsze takie wydarzenie od blisko 16 lat.

15 lat, 11 miesięcy i 11 dni – tyle czasu dokładnie minęło między ostatnimi a zbliżającymi się derbami. Przez ten czas w siłę urosła Pogoń Siedlce, która obecnie ma trzy drużyny seniorskie, a najważniejsza z nich gra trzynasty sezon na szczeblu ogólnopolskim. Druga drużyna biało-niebieskich stanowi pomost pomiędzy historycznie odległymi spotkaniami.

26 sierpnia 2007 roku na stadionie przy ulicy Prusa w Siedlcach doszło do ostatnich derbów. W roli gospodarza wystąpiło Mazowsze Siedlce, a w roli gościa rezerwy Pogoni. Założony w 2007 roku klub na bazie Siedleckiej Ligi Siódemek Piłkarskich wygrał 2:0. W sezonie 2007-08 nie było mocnych na Mazowsze, które z pierwszego miejsca awansowało do Klasy A. Pogoń II nie miała okazji do rewanżu, ponieważ wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Mazowsze przetrwało do 2010 roku.

Rezerwy Pogoni odrodziły się w 2009 roku. Przez lata nie miały jednak okazji walczyć o prymat w mieście. Dopiero przystąpienie SEMP Pogoń Siedlce do rozgrywek seniorskich w 2023 roku sprawiło, że wyczekiwane od nastu lat derby stały się kwestią czasu. Do meczu dojdzie w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski. Jeżeli chodzi o spotkania o stawkę to będzie debiut SEMP Pogoń.

Co się działo wcześniej? Do starć Pogoni z rezerwami mogło dojść jedynie w okręgowym pucharze. Na początku lat 90-tych biało-niebiescy grali w jednej lidze ze Stalą Siedlce. W połowie lat 70-tych Siedlce miały pięciu przedstawicieli w rozgrywkach seniorskich (Pogoń, Pogoń II, Stal, Stal II i Wafapomp), więc derby były na porządku dziennym. W sezonie 1950-51 aż sześć drużyn (Kolejarz, Kolejarz II, Gwardia, Gwardia II, Związkowiec/Unia, Związkowiec/Unia II) z miasta nad Muchawką grało w zorganizowanych rozgrywkach.

Obecnie Siedlce mogą pochwalić się czterema drużynami – Pogonią, Pogonią II, Pogonią III i SEMPem.

Mecz SEMPa z rezerwami Pogoni już 6 sierpnia. Pierwszy gwizdek o 14:00.

 

źródło: własne; foto: Facebook

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Pamietam ten mecz, gdy do szatni wszedł pan trener seniorów i powiedział ze wchodzą na boisko jego ludzie 🤣🤣🤣🤣 no i pokazali klasę 🙂 karny przestrzelony 🤣🤣🤣 i porażka, jak dobrze pamietam to trenerem był pan Trojecki 😁

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;